CHÓR CANTATE DOMINO

Chór "Cantate Domino", założony przez Adriannę Szmyt, absolwentkę Akademii Muzycznej w Warszawie – specjalność dyrygentura chóralna, powstał we wrześniu 2000 roku. Jest chórem mieszanym, czterogłosowym, w którym występują śpiewacy bez ograniczeń wiekowych. Jego podstawową działalnością jest wzbogacenie muzyczne liturgii mszy świętej oraz ważniejszych uroczystości kościelnych. Program artystyczny obejmuje kolędy, utwory pasyjne, pieśni wielkanocne, psalmy, pieśni Maryjne, Msze, oraz inne utwory o tematyce sakralnej.

W czasie swojej dotychczasowej działalności chór dał szereg koncertów w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II, ks. kardynała  Józefa Glempa, biskupów, ambasadora Argentyny oraz władz lokalnych. Wszystkie koncerty zyskały wysokie oceny i cieszyły się dużym uznaniem słuchaczy.

 Ważniejsze występy, konkursy i nagrody chóru Cantate Domino:

 • I nagroda w konkursie kolęd i pastorałek w kościele pw. św. Tomasza w Warszawie – 2002 r.
 • II nagroda na VII Międzynarodowym Festiwalu Chórów Kolędniczych w Terespolu – 2002 r.
 • I nagroda na I Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy oraz specjalna nagroda Prezydenta miasta Inowrocławia – 2003 r.
 • Uczestnictwo w Festiwalu Pasyjnym w Kościele Środowisk Twórczych organizowanym pod patronatem Prymasa Józefa Glempa i ministra kultury – 2003 r.
 • Dwukrotna oprawa muzyczna mszy św. transmitowanej z Kościoła pw. Świętego Krzyża w Warszawie – 2003 r.
 • II nagroda na III festiwalu Bożonarodzeniowym w Warszawie – 2004 r.
 • wystąpienie zespołu przed Ojcem Świętym podczas audiencji generalnej 27 października 2004  w Watykanie; szereg koncertów w Padwie i w Rzymie.
 •  I nagroda i nagroda Grand Prix na II Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2007 r.

W 2004r roku, za wybitne osiągnięcia w działalności artystycznej i społecznej, Cantate Domino został ponadto wyróżniony dyplomem uznania Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
 

Chór wydał następujące płyty:

 •  „Odchodzę” poświęconą pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II; nagranie tworzą utwory wykonane podczas mszy żałobnych w intencji papieża, które odbywały się w naszej parafii w dniach 2-11 kwietnia 2005 r.
 • z okazji jubileuszu pięciolecia swojego powstania; nagranie tworzą utwory z uroczystego koncertu, na którym obok Cantate Domino wystąpili wybitni soliści oraz Natolińska Orkiestra Kameralna
 • „Najpiękniejsze kolędy” płyta wydana na Boże Narodzenie 2007r.

Jeśli lubisz i chcesz śpiewać muzykę sakralną, podobają Ci się wykonania chóru Cantate Domino,
serdecznie zapraszamy na próby zespołu,
które odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

Odson: 26276     

-------------------------------------------

Parafia Ofiarowania Pańskiego - 02-791 Warszawa, ul. Stryjeńskich 21
tel/fax +48 (22) 648 58 00, e-mail: kontakt@ofiarowaniepanskie.pl

Projektowanie stron internetowych
Przenoszenie danych do nowego serwisu, przepraszamy za ew. utrudnienia