-
WIZYTA DUSZPASTERSKA
Zakończyliśmy już planową wizytę duszpasterską w parafii.
Informujemy, że na 10 i 11 lutego (poniedziałek i wtorek) przyjmujemy jeszcze zgłoszenia dodatkowych bądź zaległych wizyt duszpasterskich.
-
V Niedziela Zwykła - 9 lutego 2014 rok
1. Gościmy dziś ks. Bazylego Żyńskiego – proboszcza parafii Lityn na Ukrainie na Podolu. Po mszy św. ks. Bazyli będzie kwestować na renowację osiemnastowiecznego kościoła.
2. Zachęcamy do obejrzenia wystawy współczesnych ikon w wykonaniu pani Magdaleny Dziedzickiej. Wystawę możemy podziwiać dziś w nawie bocznej kościoła.
3. Dzisiaj msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zostanie odprawiona o godz. 16.00. -
IV Niedziela Zwykła - 2 lutego 2012 rok
1. Przeżywamy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego nasz odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski ks. abp Celestino Migliore, podczas której dokona odsłonięcia i poświęcenia epitafium dedykowanego śp. ks. Prymasowi Józefowi Kardynałowi Glempowi. Msze św. w tym dniu będą odprawione według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic.
-
"Gender oczami specjalistów" - konferencja 23 stycznia o godz. 12.00
Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na konferencję "Gender oczami specjalistów" z udziałem znanych naukowców: lekarzy, socjologów, prawników. Debata odbędzie się 23 stycznia w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.
Konferencja rozpocznie się o godz. 12. Prelegentów i gości powita bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. -
III Niedziela Zwykła - 26 stycznia 2014 rok
1. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego nasz odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski ks. abp Celestino Migliore, podczas której dokona odsłonięcia i poświęcenia epitafium dedykowanego śp. ks. Prymasowi Józefowi Kardynałowi Glempowi. Msze św. w tym dniu będą odprawione według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic.
-
II Niedziela Zwykła - 19 stycznia 2014 rok
1. W tym tygodniu trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy i udziału w nabożeństwach organizowanych w różnych miejscach Warszawy.
2. Zapraszamy dzisiaj na konferencję ks. dr Roberta Skrzypczaka na temat stanowiska Episkopatu Polski w sprawie teorii Gender. Konferencja rozpocznie się o godz. 19.00. -
Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2014 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego
godz. 11.00 - Msza Święta w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, której przewodniczy kardynał Kazimierz Nycz
godz. 12.00 - Plac Zamkowy - początek pochodu Orszaku Trzech Króli -
List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku
Drogie Siostry, drodzy Bracia!
Każdego roku w Oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Kierujemy myśl ku naszym rodzinom i podejmujemy refleksję na temat sytuacji współczesnej rodziny. Dzisiejsza Ewangelia opowiada o tym, że Rodzina z Nazaretu w trudnych i niejasnych sytuacjach starała się odczytać i wypełnić wolę Bożą, dzięki czemu wychodziła z nich odnowiona. Takie zachowanie stanowi dla nas ważną wskazówkę, że także dzisiaj posłuszeństwo Bogu i Jego niezrozumiałej czasem woli jest gwarantem szczęścia w rodzinie. -
Wieczór Kolęd pt. 'Zbudźcie się Pasterze!' 'Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany.' /Iz 9,5/
Zapraszamy na Drugi Koncert Uwielbienia Projektu Budzik!
Tym razem będziemy śpiewać kolędy - polskie i zagraniczne - w nowych aranżacjach i ciekawych rytmach.
Przyjdź, nie może Ciebie zabraknąć!
Do zobaczenia,
Projekt Budzik
sobota, 11 stycznia 2014, godz. 20:30 -
III Niedziela po Bożym Narodzeniu, Święto Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2014r.
1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia.
2. Zapraszamy na jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej 336, dziś po mszy św. o godz. 11.00.
3. W tym tygodniu rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy i udziału w nabożeństwach organizowanych w różnych miejscach Warszawy. -
II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 5 stycznia 2014 rok
1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich ministrantów, lektorów i panów ze służby liturgicznej dorosłych, na mszę świętą w ich intencji na godz. 18.00, oraz spotkanie opłatkowe po mszy w sali kolumnowej.
2. Zapraszamy na wyjątkowy w skali światowej koncert kolęd. Sopranistka Agnieszka Gertner-Polak, w towarzystwie wirtuoza organów Emanuela Bączkowskiego, wykona kolędy w dwunastu językach. Koncert odbędzie się dzisiaj, o godz. 19.00. Będzie również możliwość nabycia płyty z kolędami narodów Europy. -
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 grudnia 2013 rok
1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodzin.
2. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd chóru „Cantate Domino”, organizowany przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy, który odbędzie się dziś o godz. 19.00.
3. Zespół wolontariuszy i podopieczni naszego parafialnego Caritas gorąco dziękują za pomoc materialną udzieloną w okresie przedświątecznym. -
List Pasterski Episkopatu Polski na Adwent Roku Pańskiego 2013
WIERZĘ W SYNA BOŻEGO
List Pasterski Episkopatu Polski na Adwent Roku Pańskiego 2013
Drodzy Bracia i Siostry!
1. Adwent to radosne oczekiwanie na Zbawiciela. Wsłuchując się w słowa znanej pieśni kościelnej "Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry", wchodzimy w Adwent, czyli w oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Nie jest to czas umartwień, ale porządkowania naszych sumień i naszego życia. W tym okresie łączymy się w naszym oczekiwaniu ze wszystkimi sprawiedliwymi synami i córkami Izraela. W sposób szczególny łączymy się z Maryją i jej Oblubieńcem, św. Józefem, dla których Adwent - od chwili Zwiastowania - był radosnym wyczekiwaniem na narodziny Jezusa. Dzisiejsza liturgia przypomina nam ten czas wypatrywania naszego zbawienia. Pan jest blisko. "Nadeszła godzina powstania ze snu" (por. Rz 13, 11). -
IV Niedziela Adwentu - 22 grudnia 2014 rok
1. Dzisiaj podczas Mszy św. O godz. 18.00 z udziałem zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Warszawa-Ursynów odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła, które zostało rozpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, jeszcze przed rozpoczęciem Adwentu. Światło to jest przekazywane przez skautów do wszystkich krajów Europy. W naszej parafii Światło to można będzie odebrać również na pozostałych mszach. Zachęcamy do przyniesienia świec lub lampionów.
-
KANONIZACJA JANA PAWŁA II
Informujemy, że organizowana jest pielgrzymka do Włoch w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2014 rok na kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.
Koszt pielgrzymki 2560 zł. Szczegóły w zakrystii i kancelarii. -
III Niedziela Adwentu - 15 grudnia 20013 rok
1. W środę 18 grudnia będziemy przeżywać Adwentowy Dzień Skupienia. Kazania na mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 18.00 i 19.00, oraz nabożeństwie pokutnym o godz. 17.00 wygłosi ks. dr Piotr Odziemczyk v-ce Kanclerz Warszawskiej Kurii Metropolitalnej. Jest to równocześnie adwentowy dzień spowiedzi. Księża będą spowiadać podczas każdej mszy św. i od godz. 17.00 do 21.00. Modlitewne czuwanie po mszy wieczornej do godz. 21.00 poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii. Bardzo prosimy i zapraszamy do skorzystania w tym dniu z sakramentu pokuty.
-
II NIEDZIELA ADWENTU - 8 grudnia 2013 rok
1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
2. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dzieci nienarodzonych, czyli modlitwy trwającej 9 miesięcy w intencji dzieci poczętych, którym grozi zabicie. Modlitwę w sposób uroczysty rozpoczynamy dziś w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, podczas mszy św. o godz. 7.00. -
I NIEDZIELA ADWENTU - 1 grudnia 2013 rok
1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”. Tegoroczny adwent niech będzie czasem radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana.
2. W tym czasie w szczególny sposób jesteśmy wezwani do czuwania i modlitwy. Msze św. ku czci Matki Bożej tzw. roraty, odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. (nie będzie mszy św. o godz. 7.00). Codziennie zapraszamy o godz. 6.00 na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie. -
SPOŁECZNY WYMIAR NAUCZANIA KOŚCIOŁA
Akcja Katolicka Dekanatu Ursynowskiego zaprasza na cykl spotkań tematycznie związanych z nauczaniem Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Spotkania odbywają się w naszym Kościele. -
Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 20 października 2013
Drodzy Bracia i Siostry!
W tym roku Światowy Dzień Misyjny będziemy obchodzić pod koniec Roku Wiary. Jest to wspaniała okazja, aby umocnić naszą przyjaźń z Panem i nasze wędrowanie z Nim jako Kościół, który odważnie głosi Ewangelię. W takiej perspektywie chciałbym zaproponować kilka refleksji. -
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada 2013 rok
1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.30 wystawienie najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
2. Dziś podczas mszy św. o godz. 12.30 modlimy się za wszystkie pary małżeńskie, które w tym roku przeżywają swoje jubileusze małżeńskie. Mszy świętej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich przewodniczyć będzie ks. Biskup Tadeusz Pikus. -
XXXIII Niedziela Zwykła - 17 listopada 2013 rok
1. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Marka Poryzałę. Ks. Marek głosi kazania o grzechu i współczesnych formach zniewolenia. Po mszach św. możemy nabyć u niego książki o tej tematyce.
2. W odpowiedzi na apel Ojca świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, zgodnie z decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika metropolity przemyskiego, dzisiejsza niedziela, 17 listopada 2013 r. jest dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. -
XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopada 2013 rok
1. Dzisiaj przeżywamy 5. dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku największe prześladowanie Chrześcijan miało miejsce w Nigerii. Wspieramy dziś naszych braci w wierze modlitwą i ofiarami do puszek.
2. Dzisiaj także o godz. 16.00 zostanie odprawiona msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców. -
Tydzień Misyjny: Miłosierdzie Boże dla całego świata
20 października Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. Hasłem tego dnia, jak i następującego po nim Tygodnia Misyjnego będą słowa: Miłosierdzie Boże dla całego świata.
"Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości" (RMis 86). -
XXXI Niedziela Zwykła - 3 listopada 2013 rok
1. Gościmy dziś ojca Sylwana z zakonu Bernardynów, który pracuje w diecezji Iguasu na północy Argentyny. Dzisiejsza zbiórka na tacę zostanie przeznaczona na wsparcie misji w Argentynie.
2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca różaniec o godz. 17.00 i spotkanie kółek żywego różańca.
3. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30 i msza św. wspominkowa o g. 18.00. -
XXX Niedziela Zwykła - 27 październik 2013 rok
1. W środę (30 października) ks. Konrad obchodzi swoją rocznicę urodzin. Zapraszamy na mszę św. w intencji dostojnego jubilata o godz. 19.00.
2. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca różaniec o godz. 17.00 i spotkanie kółek żywego różańca. -
XIII DZIEŃ PAPIESKI - 13 PAŹDZIERNIK 2013
Pomoc dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin jest, jak co roku, główną inicjatywą kolejnego, XIII Dnia Papieskiego. Dzień Papieski jak zwykle przypada w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru, czyli w tym roku 13 października. Tegoroczne hasło brzmi "Jan Paweł II - Papież dialogu".
-
Interpretacja hasła "Jan Paweł II – Papież Dialogu"
XIII Dzień Papieski: Jan Paweł II – Papież Dialogu - 13 października 2013 r.
Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, będziemy obchodzili 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem I, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Zmiana sposobu debaty, zarówno publicznej, jak i w wymiarze indywidualnym, jest zadaniem nie cierpiącym zwłoki. Dyskusja i polemika, jakkolwiek niejednokrotnie konieczne, nie zaspokajają potrzeby głębokiego spotkania pomiędzy ludźmi, na gruncie szacunku i zakładanej uprzednio dobrej woli dotarcia do prawdy o sobie nawzajem, o człowieku i jego miejscu w świecie, o sensie życia, wreszcie o możliwości spotkania Boga, a więc o odkrywaniu Prawdy Ostatecznej. Promowany wielokrotnie przez Jana Pawła II dialog, rzeczywistość większa od wymiany poglądów, krytyki czy sporu, wydaje się zadaniem jak najbardziej aktualnym. -
PIELGRZYMKI
W "Roku Wiary" oraz z okazji XXV-lecia istnienia naszej parafii zapraszamy na pielgrzymkę
- Jordania – Ziemia Święta (8dni, samolot 10 – 17.11.2013).
- Jordania – Ziemia Święta (8dni, samolot 10 – 17.11.2013).
-
MISJE PARAFIALNE 8 - 14 września 2013 rok
Zapraszamy na MISJE PARAFIALNE, które prowadzić będą księża z Ruchu Światło-Życie z Katowic ks. Jarosław Ogrodniczak i ks. Ryszard Nowak.
Misje rozpoczniemy w niedzielę 8 września 2013 roku. Nauki głoszone będą na wszystkich Mszach świętych - 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września Misje odbywać się będą według następującego porządku:
7.00 - Msza św.
8.00 - Msza św.
9.30 - Msza św.
Nabożeństwo ewangelizacyjne
15.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 - Msza św.
Nabożeństwo ewangelizacyjne
20.30 - Nabożeństwo ewangelizacyjne