loading...
Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

V Niedziela Wielkanocna - 06 maja 2007

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary i składki na elewację kościoła. Dziękujemy za wpłaty indywidualne i na konto.


2. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej Parafii odbędzie się 13 maja o godz. 9.30, a Rocznica Pierwszej Komunii świętej na mszy o godz. 11.00 tego samego dnia.

3. Gościmy w naszej parafii ks. dr Mariusza Bernysia. Ks. Mariusz jest kapłanem Archidiecezji Warszawskiej. W latach osiemdziesiątych ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie studiował teologię w Warszawie i Paryżu. Jest autorem pracy doktorskiej: „Miłosierdzie jako najwyższy przymiot Boga w pismach św. Faustyny”. Ks. Mariusz jest poetą i właśnie wydał drugi tomik swojej poezji „Tylko Miłosierdzie, czyli portret mężczyzny”, który można nabyć, wraz z dedykacją autora po każdej mszy św. (Cena 10 zł).


4. W niedzielę 27 maja o godz. 10.00 w bazylice św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście dwaj nasi diakoni Maciej Zieliński i Maciej Raczyński-Rożek przyjmą z rąk ks. arcybiskupa Kazimierza Nycza święcenia prezbiteratu. Informujemy, że ks. neoprezbiter Maciej Zieliński odprawi msze św. prymicyjną 27 maja o godz. 17.00. Natomiast ks. neoprezbiter Maciej Raczyński - Rożek odprawi msze św. prymicyjną 3 czerwca o godz. 12.30. Polecamy modlitwie kandydatów i zapraszamy na uroczystość święceń.

5. Spotkanie dla osób starszych i samotnych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00. Gościem spotkania będzie nasz parafianin: artysta, malarz, podróżnik pan profesor Stanisław Prokopczyk.

6. Caritas parafialna organizuje pielgrzymkę w Bieszczady i na Pogórze Przemyskie śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego w terminie od 18 do 20 maja. Caritas rozpoczyna zapisy na kolonie, wczasy dla seniorów i matek z małymi dziećmi. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie, przy wyjściu z kościoła.

7.  W naszej parafii nabożeństwa majowe są odprawiane: 
w niedzielę o godz. 17.00;
w dni powszednie o godz. 18.30.

8.  W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.

9. W ramach kolejnego spotkania Laboratorium Wiary zapraszamy młodzież na pielgrzymkę do Secymina i rajd po Puszczy Kampinoskiej. Zbiórka na Placu Bankowym w sobotę o godz. 10.00.

10. Fundacja nadzieja zaprasza kobiety na bezpłatne szkolenia podnoszące kwalifikacje. Bliższe informacje w gablocie.

11.W dniach 2-3 czerwca odbędzie się spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zapisy w zakrystii u ks. Roberta.

12.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek – uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski,
w sobotę – uroczystość NMP Łaskawej, głównej Patronki Warszawy.

13.Polecamy miesięczniki i tygodniki prasy katolickiej, które można nabywać pod chórem.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...