loading...
Sobota XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego | czytania na dziś >>

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 11 czerwca 2017r.

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Przeżywamy dzisiaj nasz parafialny festyn. W programie festynu liczne atrakcje m.in. kawiarenka, loteria fantowa, rodzinna gra terenowa, i inne. Zapraszamy.
 3. Zbieramy dziś ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.
 4. W dniu dzisiejszym Diakonia Muzyczna wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Płomień Ducha” z naszej parafii, posługuje za zgodą księdza Proboszcza na wszystkich Mszach Świętych. Wcześniej mogliśmy ich poznać i usłyszeć na Mszach z modlitwą o uzdrowienie celebrowanych przez o. Witko, Mszach św. niedzielnych o godz.20, na festynach parafialnych oraz różnych świętach kościelnych i parafialnych. Przez 6 lat ich działalności w parafii udało im się stworzyć wiele autorskich pieśni religijnych, z których kilkanaście chcieliby wydać na płycie na Bożą chwałę, w ramach realizacji tegorocznego hasła ewangelizacyjnego "idźcie i głoście".
 5. Siostry Franciszkanki Niepokalanej rozprowadzają książki swojego wydawnictwa.
 6. Akcja Katolicka Dekanatu Ursynowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 18.30 w sali kolumnowej. Spotkanie pt. „Kryzys w Kościele – zagrożenie czy szansa” poprowadzi ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak. Zapraszamy.
 7. We wtorek 13 czerwca o godz. 19.00 zostanie odprawiona msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Mszy św. przewodniczyć będzie
  E Kazimierz Kardynał Nycz. Zapraszamy
 8. Próba liturgiczna przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży i dorosłych kandydatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 9. W najbliższy czwartek, 15 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00
  i 20.00. Podczas mszy św. o godz. 11.00 nastąpi wprowadzenie relikwii siostry Matki Teresy z Kalkuty, a po Mszy św. przejdziemy ulicami naszej parafii w uroczystej procesji eucharystycznej. Od czwartku do czwartku (22.06.) będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała.
 10. Miejsca usytuowania ołtarzy:

I – na rogu ul. Belgradzkiej i Braci Wagów: przygotowują mieszkańcy ul. Żabińskiego, Małcużyńskiego i Małej Łąki.
II – przy ul. Braci Wagów: przygotowują mieszkańcy ul. Meander.
III – przy ul. Stryjeńskich naprzeciwko bloku Kazury 10, przy parkingu: przygotowują mieszkańcy osiedla Kazury.
IV – przy ul Stryjeńskich naprzeciwko kaplicy: przygotowują mieszkańcy osiedla Na Uboczu, Braci Wagów i Belgradzka.     

Podczas procesji od III do IV ołtarza zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe. Prosimy parafian o włączenie się w przygotowanie ołtarzy eucharystycznych oraz o tradycyjne udekorowanie w tym dniu okien.

 1. Spotkanie organizacyjne dla budowniczych ołtarzy odbędzie się w poniedziałek
  o godz. 19.30 w Sali kolumnowej.
 2. W Uroczystość Bożego Ciała Ks. Maciej zaprasza całą służbę liturgiczną w czwartek na główną mszę świętą z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii na godz. 11.00,
 3. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i służbę liturgiczną dorosłych w następną niedzielę na Mszę Św. na godz. 18.00 kończącą rok duszpasterski.
 4. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odprawiamy: w dni powszednie o godz. 18.30,
  a w niedziele o godz. 17.00.
 5. Siostry Dominikanki zapraszają na musical „Miłość zartwychwstała” o życiu bł. Siostry Julii Rodzińskiej - „Matki sierot” uwięzionej w obozie koncentracyjnym w Stutthofie gdzie oddała swoje życie w służbie chorym. Spektakl odbędzie się w sobotę 17 czerwca o godz. 16.00 w dolnym kościele par. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Szczegóły dostępne są na plakacie. Zapraszamy.
 6. Następną niedzielę s. Anuncjata ze zgromadzenia Opatrzności Bożej - misjonarka będzie kwestować na przychodnie w Kamerunie.
 7. Kalendarz liturgiczny:
 • 13 czerwca - we wtorek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
 • 14 czerwca - w środę - wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika
 • 15 czerwca – w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
 • 17 czerwca– w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 2. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...