loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 6/03/2022

Dzisiaj

1) Ofiary składane na tace będą przeznaczone na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

2) „Wymiana tajemnic” po każdej Mszy Św. w kiosku parafialnym, a spotkanie wspólnot różańcowych po Gorzkich Żalach w sali kolumnowej.

3) Z radością zawiadamiamy, że o godz. 10:30 w kościele seminaryjnym przyjął sutannę nasz parafianin – alumn Michał Satkowski. Polecamy jego powołanie wdzięcznej modlitwie parafian.

4) O godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. W tym roku rozważania prowadzić będzie ks. Marek.

5) O godz. 19:00 koncert organowy w wykonaniu Karola Augustyniaka z Warszawy dedykowany walczącej Ukrainie. Po koncercie zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz pomocy Ukraińcom w ich ojczyźnie oraz przybywającym do Polski.

 

Zachęcamy do wielkiej modlitwy o pokój w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i na całym świecie! Codziennie od poniedziałku do soboty włącznie, po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, adoracja w ciszy i zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

W poniedziałek o godz. 17:30 różaniec za zmarłych wymienianych w rocznych wypominkach, a po nim Msza Św. w intencji tych zmarłych.

 

W piątek Drogi Krzyżowe o godz.: 17:00 – dla dzieci, 18:30 – dla dorosłych, 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy.

 

W sobotę o godz. 9:30 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej z Lujan w intencji cierpiących na choroby nowotworowe i ich rodzin. Intencje na tę Mszę Św. przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę:

1) Dziewiąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.

2) Zbiórka do puszek na rehabilitacje i leczenie Maćka Antoszkiewicza. Zbiórki będą dokonywać wolontariusze z identyfikatorami Komitetu Społecznego na rzecz pomocy Maciusiowi.

 

Polecamy 18-ty numer bezpłatnego dwumiesięcznika "Wiara i Życie", a w nim ciekawe artykuły: Wielki Post - czas smutku czy łaski?, Różaniec do Siedmiu Boleści Maryi, Matka Boża z Kibeho oraz Moc modlitwy w intencji konających. Czasopismo można zabrać ze stoika pod chórem.

 

We wtorek 15 marca o godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się projekcja filmu „Cud Guadalupe”. To pierwsza ekranizacja tych objawień. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 15 zł.

 

Planujemy utworzenie parafialnego zespołu ds. pomocy Ukrainie i przybywającym stamtąd uchodźcom. Osoby chętne i gotowe zaangażować się w prace zespołu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

 

Dary dla uchodźców można składać do kosza przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Zbieramy chemię i środki czystości oraz produkty spożywcze o długim terminie ważności. Na razie nie zbieramy ubrań.

 

Planujemy przyjąć uchodźców z Ukrainy na naszej plebanii. Tych z Was, którzy maja możliwość i chcieliby przyjąć ich również w swoich domach, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii i kancelarii.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...