loading...
Poniedziałek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Aniołów Stróżów | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA ADWENTU, 4/12/2022

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii zachęca do kupowania grójeckich jabłek. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele duszpasterstwa, szczególnie na wyjazd zimowy do Kościeliska. Ksiądz Paweł prowadzi nadal zapisy na ten wyjazd narciarski w terminie 19 - 25 lutego. Liczba miejsc ograniczona.

DZIŚ: O 16:00 msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodzin. Wymiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca po każdej mszy w kiosku parafialnym. O 17:00 nabożeństwo różańcowe.

ADWENTOWE MSZE RORATNE O NMP codziennie od poniedziałku do soboty o 6:30.  Przed roratami o 6:00 modlitwa śpiewem „godzinek” o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

WE WTOREK: Wspomnienie św. Mikołaja Cudotwórcy, biskupa i wyznawcy. O godz. 20.00 spotkanie Liturgicznej Służby Dorosłych i Szafarzy w salce na plebanii.

W ŚRODĘ: Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wspólnotową Eucharystię w kościele o 20:00.

W CZWARTEK: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia podczas mszy roratnej zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. O 12:00 dodatkowa msza święta w tzw. „godzinę łaski”. O 19:00 msza święta i czuwanie prowadzone przez o. Józefa Witkę OFM.

W SOBOTĘ: Wspomnienie NMP Loretańskiej; nabożeństwo do MB z Lujan i msza święta w intencji chorych onkologicznie i ich rodzin o 9:30.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ, 11 XII po mszy o 18:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu prof. Karola Gołębiowksiego.


 


 

W TYM TYGODNIU WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ złożymy mieszkańcom następujących domów: w poniedziałek, 5 XII: ul. Kazury 16; we wtorek, 6 XII: ul. Kazury 2A, 13, 15; w środę, 7 XII: ul. Kazury 8 i 14; w czwartek, 8 XII nie będziemy chodzić po kolędzie; w piątek 9 XII: ul. Kazury 10 i 12. Kolędę rozpoczynamy o 17:00.

Parafian, którzy w ostatnich latach przed pandemią z jakichś powodów nie przyjmowali wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia księdza w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Marek Kumór, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Sandomierskiej, proboszcz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W koszu przy obrazie Jezusa Miłosiernego można składać dary w postaci produktów żywnościowych i środków czystości, które zostaną do paczek świątecznych dla podopiecznych parafialnej Caritas. Od tej niedzieli w siedzibie Caritas w „baraczku” można nabywać świece na stół wigilijny. Dochód przeznaczony zostanie na wsparcie podopiecznych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W kiosku parafialnym czekają już opłatki wigilijne.

Studenci z parafialnego Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają w poniedziałek 12 XII, we wspomnienie NMP z Gwadelupy na wspólną modlitwę śpiewem akatystu ku czci Matki Bożej o 20:45 w kościele.

We wtorek, 13 XII o 19:30 w Multikinie Ursynów będzie można zobaczyć film „Prorok”, poświęcony bł. Prymasowi Tysiąclecia. Bilety w cenie 16 PLN do nabycia w zakrystii.

Zapraszamy chętnych chłopców do służby ministranckiej! Spotkania dla kandydatów o godz. 9:30 w każdą sobotę.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...