loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA ADWENTU, 5/12/2021

Dzisiaj:

1) Serdecznie witamy w naszej parafii Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek, które opowiedzą nam o bł. Elżbiecie Róży Czackiej. O godz. 12:30 uroczysta Msza Św. z wprowadzeniem relikwii bł. Matki Założycielki dzieła Lasek. Wprowadzenia dokona ks. Prałat Andrzej Gałka, rektor kościoła św. Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie.

2) O godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe, a wymiana tajemnic” dla wspólnot różańcowych przez cały dzień w kiosku parafialnym.

3) Pod chórem ministranci rozprowadzają naturalne soki owocowe. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.

4) Opłatki na stół wigilijny już do nabycia w kiosku parafialnym.

5) Po Mszy Św. parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadzane są w siedzibie Caritas.

 

W tygodniu:

W ramach adwentowego czuwania zapraszamy codziennie o godz. 6:00 na śpiew Godzinek o Niepokalanym Sercu Maryi, a o godz. 6:30 na Msze Św. roratnie.

 

Poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych polecanych Bogu w rocznych wypominkach, a o godz. 18:00 Msza Św. w intencji tych zmarłych. Tego dnia Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, mieszczące się przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie, zaprasza na spotkanie z ks. Robertem Skrzypczakiem i Pawłem Chmielewskim pt.: „Jaka jest przyszłość Kościoła – wokół książki <Ogień w Kościele>.”

 

Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6:30 na Mszy Św. roratniej przyjmiemy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ten dzień to również I-wsza rocznica koronacji naszej parafialnej figurki Matki Bożej z Lujan. Dziękujmy Matce Najświętszej, że jest z nami jako Patronka tych, którzy cierpią na choroby nowotworowe. O godz. 19:00 zapraszamy na Mszę Św. animowaną przed diakonię muzyczną Odnowy w Duchu Św., a po niej adwentowe uwielbienie Pana Jezusa z Maryją. O godz. 19:45 w sali kolumnowej ks. Michał poprowadzi kolejne adwentowe spotkanie ze sztuką pt.: „Ikony maryjne jako wizualny podręcznik życia duchowego”.

 

Czwartek – O godz. 19:00 Msza Św. do św. Józefa, a po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn.

 

Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

 

Sobota – o godz. 9:30 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej z Lujan w intencji cierpiących na choroby nowotworowe i ich rodzin.

 

W przyszłą niedzielę:

1) Rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Michał Lubowicki. Dokładny plan rekolekcji zostanie podany w następnym tygodniu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie.

2) Po Mszach Św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

 

Pozostałe:

1) We wtorek 14 grudnia o godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się projekcja filmu „Fatima”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom ludzi na całym świecie. Projekcję organizuje wspólnota „Rycerzy Kolumba” działająca przy Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie. Bilety do nabycia w zakrystii.

 

2) Parafialna Caritas prosi parafian o składanie w czasie Adwentu darów w postaci żywności i środków czystości do kosza stojącego przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Z tych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki świąteczne dla osób starszych, chorych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.

 

3) W zakrystii można jeszcze nabyć książkę autorstwa ks. Michała pt.: „Nocą szukałam. Rekolekcje maryjne – zrób to (nie) sam.”

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...