loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13/03/2022

Dzisiaj:

1) Dziewiąta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Szczególnie dzisiaj otoczmy Ojca Świętego naszą serdeczną modlitwą.

2) Niedziela "Ad gentes", a więc Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary na tacę będą przeznaczone właśnie na ten cel.

3) Przed kościołem zbiórka do puszek na rehabilitacje i leczenie Maćka Antoszkiewicza. Zbiórki będą dokonywać wolontariusze z identyfikatorami Komitetu Społecznego na rzecz pomocy Maćkowi.

4) Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.

 

W tygodniu zachęcamy do wielkiej modlitwy o pokój w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i na całym świecie! Od poniedziałku do soboty włącznie (oprócz piątku) po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, adoracja i zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

1) Poniedziałek – w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 18:00 odbędzie się uroczysta Msza dziękczynna za Papieża Franciszka z udziałem Episkopatu Polski, której przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

 

2) Wtorek - w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej, o godz. 18:00, odbędzie się czwarte diecezjalne spotkanie synodalne pt: "Jak pokonać bierność w Kościele? Ku zaangażowaniu". Wszyscy parafianie są zaproszeni na to wydarzenie.

Natomiast o godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się projekcja filmu „Cud Guadalupe”. To fabularyzowany dokument opowiadający o tym, jak prawie 500 lat temu Matka Boża zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 15 zł.

 

3) Piątek Drogi Krzyżowe o godz.: 17:00 dla dzieci, 18:30 dla dorosłych, 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy.

 

3) Sobota – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

W przyszłą niedzielę:

1) W Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się spotkanie przedstawicieli parafialnych zespołów synodalnych z kard. Mario Grechem. O godz. 11:00 w dolnym kościele konferencja dla świeckich, a następnie o godz. 12:00 w górnym kościele sekretarz generalny Synodu Biskupów będzie przewodniczył Mszy świętej, w czasie której wygłosi homilię.

2) W naszym kościele o godz. 19:00 koncert organowy w wykonaniu Michała Markuszewskiego.

3) Parafialna Caritas rozpocznie rozprowadzanie paschałów na stół wielkanocny. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie seniorów – podopiecznych Caritas i pomoc dzieciom z Ukrainy.

 

Mimo trudnych wydarzeń chcemy kontynuować i dokończyć parafialny etap trwającego Synodu o synodalności. Dlatego zapraszamy na trzy kolejne spotkania: w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 19:45 w sali kolumnowej. Tematami spotkań będą:

W poniedziałek - współodpowiedzialność i współuczestnictwo w misyjnej działalności Kościoła; we wtorek - Dialog w Kościele i społeczeństwie; w środę - Ekumenizm. Wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos, podzielić się swoimi refleksjami, porozmawiać. Serdecznie zapraszamy.

 

 

WAŻNE – POMOC UKRAINIE – WAŻNE

 

1. W odpowiedzi na nasz apel o pomoc uchodźcom, powstała w naszej parafii grupa Ofiarowanie dla Ukrainy, której celem jest niesienie szeroko pojętej pomocy (materialnej, mieszkaniowej, prawnej, psychologicznej, duchowej itp.) osobom, które uciekają przed wojną.

2. Dlatego prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej:

  • Osób, które przyjęły już do swoich domów rodziny ukraińskie

  • Osób, które mają możliwość i chęć przyjęcia do siebie takich osób

  • Ukraińców, którzy potrzebują / poszukują możliwości zamieszkania

3. Prosimy, aby obecnie nie przynosić żadnych darów dla uchodźców. Ogłoszenia o aktualnych zbiórkach będą podawane sukcesywnie, w odpowiedzi na potrzeby osób przebywających na terenie naszej parafii.

4. Jednocześnie informujemy, że od najbliższego poniedziałku uruchamiamy w Sali Kolumnowej punkt pomocy dla osób, które goszczą ukraińców. Punkt czynny w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9:00 – 11:00, a w środy w godz. 16:00 – 18:00. W punkcie będzie możliwość odebrania potrzebnych darów, a także skonsultowania kwestii wymagających pomocy.

5. Wszystkie prośby, zapytania czy informacje w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy można przesyłać mailowo na adres ofiarowaniedlaukrainy@gmail.com

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...