loading...
Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki | czytania na dziś >>

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28/02/2021

Dzisiejszej niedzieli:

Po Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes” (m.in. ks. Michałowi, który przebywa na misji w Kamerunie).

 

Pod chórem:

Pan Marcin rozprowadza film „Czyściec” (ukazujący tę tajemnicę korzystając z objawień św. Ojca Pio, bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego i św. Faustyny Kowalskiej) oraz książki „Żywot św. Józefa”.

 

Ministranci rozprowadzają uwielbiane przez parafian soki porzeczkowe i malinowe w cenie 25 zł.

 

Polecamy 12-ty numer bezpłatnego dwumiesięcznika "Wiara i Życie", a w nim ciekawe artykuły: Święty Józef - patronem tego roku, Całun Turyński, Tajemnica szczęścia oraz Zegar Męki Pańskiej. Redakcja będzie bardzo wdzięczna za wpłaty na konto fundacji (numer podany w środku gazetki) potrzebne na druk czasopisma.

 

O godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o stygmatykach (w tę niedzielę o św. Katarzynie ze Sieny).

 

O godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej Msza św. pod przewodnictwem ks. Wojciecha Bartkowicza o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Transmisja na żywo w serwisie YouTube na kanale Archidiecezji Warszawskiej.

 

 

W tygodniu:

 

Poniedziałek – o godz. 19:45 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

Środarocznica nominacji Kazimierza kard. Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Na Mszy Św. o godz. 18:00 po Komunii Św. odśpiewamy uroczyście hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”. Przez cały dzień pamiętajmy o modlitwie za Księdza Kardynała. O godz. 19:45 katecheza w ramach cyklu „wielkopostne spotkania biblijne” o wędrówce przez pustynię.

 

Czwartekdzień imienin Pasterza naszej Archidiecezji oraz I-wszy czwartek miesiąca. W kaplicy MB Częstochowskiej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Księdza Kardynała oraz nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 19:45 w kościele zapraszamy na kolejną katechezę o świętych. Tym razem o świętym królewiczu Kazimierzu „co nie chciał władzy, chociaż nie był głupi”.

 

PiątekI-wszy piątek miesiąca. Spowiedź na wszystkich Mszach Św. oraz po południu od 17:30. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej: o godz. 17:00 dla dzieci, między mszami ok. godz. 18:30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 20:00

 

SobotaI-wsza sobota miesiąca. O godz. 8:00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji cierpiących na choroby nowotworowe oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę wspólnoty różańcowe będą mogły dokonać „wymiany tajemnic” po każdej Mszy Św. w kiosku parafialnym. Różaniec odmawiamy we własnym zakresie, a zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 17:00.

 

 

Pozostałe:

 

Zachęcamy parafian już teraz do przystąpienia do spowiedzi św. Kochani nie odkładajmy tego sakramentu na ostatni tydzień Wielkiego Postu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską tegorocznych kościołów stacyjnych w gablocie parafialnej.

 

Prasa katolicka do nabycia w kiosku parafialnym.

 

Powstańmy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię, bo nie wiemy kiedy Pan nasz przyjdzie.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...