loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA ADWENTOWA - "GAUDETE", 12/12/2021

Po Mszy Św. o godz. 12:30 zapraszamy na krótki koncert adwentowo-organowy w wykonaniu organisty Łukasza Smolagi.

 

Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

 

Opłatki na stół wigilijny już do nabycia w kiosku parafialnym.

 

W baraczku obok kościoła parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Do środy włącznie trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Zachęcamy do zapoznania się z ich programem na plakatach przy wyjściu z kościoła.

 

Rekolekcje dotykać będą tematyki trwającego synodu. Oprócz Mszy Św. z nauką i konferencji, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w trzech pierwszych sesjach synodalnych naszej wspólnoty parafialnej: w poniedziałek i wtorek o 20:30, w środę o 19:00.

 

Będą one poświęcone kolejno tematom: wiary jako wspólnej drogi; wzajemnego słuchania i podejmowania odpowiedzialności za Kościół poprzez zabieranie głosu w ważnych sprawach.

 

Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w sesjach synodalnych - zarówno w czasie rekolekcji, jak i w następnych, które będą odbywać się w Nowym Roku, a o których będziemy na bieżąco informować.

 

WAŻNEW PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODĘ KANCELARIA CZYNNA TYLKO PO POŁUDNIU W GODZ. 16:00 – 16:45.

 

We wtorek

wspomnienie św. Jana od Krzyża,

kapłana i doktora Kościoła.

1) O godz. 18:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej odbędzie się drugie diecezjalne spotkanie synodalne na które zaproszeni są wszyscy warszawiacy.

 

2) O godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się projekcja filmu „Fatima”. Poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich. Bilety cenie 15 zł do nabycia w zakrystii.

We czwartek o godz. 19:00 Msza Św. zbiorowa do św. Józefa (intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej), a po niej konferencja ks. Jarosława do mężczyzn.

 

W piątek o godz. 19:45 w sali kolumnowej ostatnie z serii adwentowych spotkań ze sztuką chrześcijańską pod tytułem "Bohater drugiego planu. Wizerunki św. Józefa"

 

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. ministranci będą rozprowadzać tradycyjne sianko na stół wigilijny. Ofiary zasilą fundusz ministrancki.

 

Parafialna Caritas prosi parafian o składanie w czasie Adwentu darów w postaci żywności i środków czystości do kosza stojącego przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Z tych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki świąteczne dla osób starszych, chorych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.

 

Niech w tym świętym czasie zamyśleń rekolekcyjnych dobry Bóg nam błogosławi!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...