loading...
Środa XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA ADWENTU, 13/12/2020

Do 8 grudnia 2021 roku obchodzić będziemy w całym Kościele „Rok Świętego Józefa”. Wszystko w związku ze 150. rocznicą ogłoszenia świętego patronem Kościoła powszechnego. Ojciec Święty opublikował na tę okazję specjalny list apostolski „Patris corde – Z ojcowskim sercem”. Opisuje w nim św. Józefa jako „ukochanego ojca, ojca czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojca twórczej odwagi, robotnika, zawsze w cieniu”. Zachęcamy do przeczytania listu Papieża Franciszka dostępnego na stronie internetowej naszej Parafii.


 

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 

Środa - po Mszy Św. o godz. 19:00 adwentowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Św.

 

W kiosku parafialnym można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny dzisiaj po każdej Mszy Św., a w tygodniu po Mszach Św. roratnich. Prosimy o zaopatrzenie się w opłatki wcześniej gdyż w dzień wigilijny kiosk parafialny będzie zamknięty.

 

Zapraszamy na Msze Św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30, a o godz. 6:00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

W związku z pandemią Caritas prosi o nieprzynoszenie darów żywnościowych i środków czystości. Parafianie, którzy chcą pomóc naszym podopiecznym mogą składać ofiary do puszki przy figurze św. Antoniego. Świece nie będą rozprowadzane.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na fundusz budowy organów. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 

Od przyszłej niedzieli do środy 23 grudnia włącznie rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę homilie na wszystkich Mszach Św., a w poniedziałek, wtorek i środę na Roratach i Mszach Św. wieczornych głosić będzie ks. Michał. Zachęcamy również do spowiedzi św. w tych dniach w godzinach trwania Mszy Św.

 

Obchodzimy dzisiaj 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wprowadzony niezgodnie z konstytucją zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Blisko 100 osób straciło życie. Powstańmy więc i módlmy się za naszą Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi:

 

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,

a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej,

by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu

a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

 

Wszechmogący wieczny Boże,

spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,

byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy,

mogli służyć uczciwie.

 

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące,

by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...