loading...
IV Niedziela okresu wielkanocnego | czytania na dziś >>

III Niedziela Adwentu, 17 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejsza III niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete“, od słów antyfony na wejście „radujcie się zawsze w Panu“, zaczerpniętych z Listu do Filipian. Liturgia słowa zachęca nas do radości, gdyż „Pan jest blisko“.

2. Dziś także rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. prof. Robert Skrzypczak. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony na drzwiach kościoła oraz dostępny w kalendarzu na stronie internetowej. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę i skorzystanie z sakramentu pojednania w czasie rekolekcji. Jednocześnie informujemy, że w piątek 22 grudnia nie będzie możliwości spowiedzi po wieczornych Mszach Świętych.

3. Dziś o g. 12 w sali kolumnowej odbędzie się zebranie informacyjne w sprawie wyjazdu dzieci do Zakopanego z ks. Maciejem, który odbędzie się w dniach 12-20 stycznia 2018 r. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych rodziców.

4. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą na g. 16.

5. Od poniedziałku do środy roraty będą odprawiane wyjątkowo dwukrotnie w ciągu dnia: o g. 630 dla dorosłych i o g. 17 dla dzieci. Od czwartku wracamy do zwykłego trybu, tj. roraty będą raz o 630; ostatnie roraty odprawimy w sobotę. Śpiew godzinek codziennie o g. 6.

6. W środę 20 grudnia po Mszy Świętej o g. 930 udamy się do osób chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

7. Za tydzień IV niedziela Adwentu, która w tym roku jest także dniem Wigilii Bożego Narodzenia. W związku z tym wyjątkowo nie będzie w tę niedzielę obu Mszy wieczornych, ani o 18-tej ani o 20-tej. O północy zapraszamy na pasterkę, która rozpoczyna obchody Bożego Narodzenia. Mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy Świętej zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek 25 grudnia, dzień Bożego Narodzenia. 

8. Msze Święte w obydwa dni Świąt Bożego Narodzenia będą odprawiane tak jak w niedzielę, z tym że w pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy o g. 7 i 20, a w drugi dzień Świąt o g. 20. W drugi dzień Świąt zapraszamy na g. 19 na koncert kolęd w wykonaniu Włodka Pawlika.

9. Z tyłu kościoła członkowie parafialnego Caritasu rozprowadzają świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Także z tyłu kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki. Opłatki wigilijne można nabywać w sklepiku parafialnym.

10. Na czas rekolekcji i świąt Bożego Narodzenia przerywamy wizytę duszpasterską. Wznowimy ją 2 stycznia od ul. Małcużyńskiego.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...