loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 1/05/2022

Rozpoczynamy ogólnopolski tydzień biblijny. Jest to czas głębokiej refleksji nad Słowem Bożym w naszej codzienności. Z tej okazji zachęcamy do codziennej lektury jednego rozdziału Dziejów Apostolskich.

 

Dzisiaj przez cały dzień po Mszach Św. w kiosku parafialnym „wymiana tajemnic” dla wspólnot różańcowych, a o godz. 17:30 w sali kolumnowej spotkanie z ks. Proboszczem. O godz. 17:00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. W tygodniu nabożeństwa odprawiać będziemy między wieczornymi Mszami Św. czyli ok. godz. 18:30.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, a o godz. 18:00 Msza Św. w intencji tych zmarłych.

 

We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, rocznica konstytucji 3 maja i święto narodowe. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego czyli 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 20:00. O godz. 17:00 nabożeństwo majowe.

 

W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. O godz. 19:30 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym serdecznie zaprasza, osoby w każdym wieku, na drugie spotkanie rekolekcyjne, tak aby przez uwielbienie, konferencje i rozważanie krótkich fragmentów Słowa Bożego pozwalać Bogu odnowić w nas życie.

 

W I-wszy czwartek miesiąca całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 19:00 zapraszamy na Mszę Św. z nowenną do św. Józefa, a po niej na spotkanie dla mężczyzn. Tego dnia również rozpocznie się I-wszy Warszawski Festiwal Teologiczny, który potrwa do niedzieli. W programie znajdą się nie tylko debaty naukowe i konferencje, ale także spotkania modlitewne, koncert “Artyści Bogu” i spacer teologiczny z bp. Michałem Janochą po warszawskiej Starówce. Szczegółowy program zamieściliśmy na stronie internetowej Parafii.

 

W piątek święto św. Apostołów Filipa i i Jakuba oraz I-wszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa na każdej Mszy Św., a po południu od 17:30. O godz. 19:30 spotkanie wspólnoty „Totus Tuus” na plebanii. O godz. 20:00 w kościele zapraszamy na Drogę Światła. Przynieśmy ze sobą świece.

 

W I-wszą sobotę miesiąca zachęcamy do udziału we Mszy Św. i nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:00.

 

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w którym przygotowywał się do kapłaństwa nasz parafianin, diakon Bartosz Filip Marciniak. Z radością zawiadamiamy, że 28 maja br. przyjmie on święcenia prezbiteratu. Polecamy go waszej modlitwie.

 

Na naszą ubiegłotygodniową prośbę o wsparcie dla uchodźców z Ukrainy odpowiedziało wiele osób, którym serdecznie dziękujemy. Każdy z przyniesionych przez Was darów ma wymiar nie tylko materialny, ale jest także wyrazem bycia z tymi, którzy stracili wszystko. Dlatego będziemy wdzięczni za Waszą dalszą ofiarność, a wśród rzeczy najbardziej potrzebnych jest kasza gryczana, olej, kawa rozpuszczalna, kakao dla dzieci oraz pieluszki, zwłaszcza w rozmiarach 4 i 5, które można zostawiać pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

Rozpoczynamy nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Bliższe informacje i zapisy u ks. Michała osobiście lub drogą mailową.

 

Polecamy 19-ty numer bezpłatnego dwumiesięcznika "Wiara i Życie", a w nim ciekawe artykuły: O czy mówią nam tajemnice fatimskie?, Czy znam Ducha Świętego?, Pięć języków miłości w małżeństwie. Czasopismo można zabrać ze stoika pod chórem. Ze względu na drastycznie rosnące ceny papieru, a co za tym idzie wzrost kosztów wydania pisma, redakcja będzie bardzo wdzięczna za wpłaty na konto fundacji Wiara i Życie (numer podany w środku gazetki / na stronie internetowej www.wiaraizycie.pl)

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...