loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20/03/2022

Dzisiaj po każdej Mszy Św. parafialna Caritas rozprowadza paschały na stół wielkanocny. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie seniorów – podopiecznych Caritas i pomoc dzieciom z Ukrainy.

17:00nabożeństwo Gorzkich Żali

19:00koncert organowy w wykonaniu Michała Markuszewskiego

 

W tygodniu zachęcamy do wielkiej modlitwy o pokój w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i na całym świecie! Od poniedziałku do soboty włącznie (oprócz piątku – wtedy różaniec o 19:30, a po nim Droga Krzyżowa w intencji pokoju) po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, adoracja i zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

We wtorek o godz. 19:00 Msza Św. z nabożeństwem do św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na Mszy Św. obrzęd poświęcenia róż.

 

W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Drogi Krzyżowe o godz.: 17:00 dla dzieci, 18:30 dla dorosłych, 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski o godz. 17:00, w duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tekstem Apelu abpa Stanisława Gądeckiego możemy się zapoznać w kruchcie kościoła lub stronie internetowej Parafii.

 

WAŻNE – POMOC UKRAINIE – WAŻNE

 

1. W odpowiedzi na nasz apel o pomoc uchodźcom, powstała w naszej parafii grupa „Ofiarowanie dla Ukrainy”, której celem jest niesienie szeroko pojętej pomocy (materialnej, mieszkaniowej, prawnej, psychologicznej, duchowej itp.) osobom, które uciekają przed wojną.

2. Dlatego nadal prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej:

  • Osób, które przyjęły już do swoich domów rodziny ukraińskie

  • Osób, które mają możliwość i chęć przyjęcia do siebie takich osób

  • Ukraińców, którzy potrzebują / poszukują możliwości zamieszkania

3. Nasze parafialne zapasy szybko się skurczyły więc wznawiamy przyjmowanie żywności o długim terminie ważności oraz chemii. Dary prosimy stawiać pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Wielkie Bóg zapłać za zrozumienie i współpracę.

4. W sali kolumnowej funkcjonuje już punkt pomocy dla osób, które goszczą Ukraińców. Punkt czynny w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9:00 – 11:00, a w środy w godz. 16:00 – 18:00. W punkcie jest możliwość odebrania potrzebnych darów, a także skonsultowania kwestii wymagających pomocy.

5. Wszystkie prośby, zapytania czy informacje w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy można przesyłać mailowo na adres ofiarowaniedlaukrainy@gmail.com

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...