loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 8/05/2022

Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w którym przygotowywał się do kapłaństwa nasz parafianin, diakon Bartosz Filip Marciniak. Z radością zawiadamiamy, że 28 maja br. przyjmie on święcenia prezbiteratu.

 

Również dzisiaj o godz. 17:00 nabożeństwo majowe. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa. W tygodniu nabożeństwa odprawiamy o godz. 18:30.

 

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

We środę o godz. 19:30 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym serdecznie zaprasza, osoby w każdym wieku, na trzecie spotkanie rekolekcyjne. Przez uwielbienie, konferencje i rozważanie krótkich fragmentów Słowa Bożego pozwalimy Bogu odnowić w nas życie.

 

We czwartek o godz. 19:00 Msza Św. z nowenną do św. Józefa. O godz. 19:40 próba dla dzieci przeżywających pierwszą rocznicę pierwszej Komunii Św.

 

W piątek od godz. 16:30 do 17:30 spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców. O godz. 17:00 z racji 13-go maja i wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej różaniec w kaplicy. O godz. 20:00 Droga Światła – pamiętajmy o przyniesieniu świec.

 

W sobotę Święto św. Macieja Apostoła, a w Warszawie Uroczystość Matki Bożej Łaskawej – Patronki Stolicy.

- o godz. 9:30 zapraszamy na Mszę Św. do Matki Bożej z Lujan w intencji cierpiących na choroby nowotworowe i ich rodzin.

- w godz. 18.00 – 20.00 w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej odbędzie się diecezjalne spotkania otwarte dla młodzieży w wieku 16 – 30 lat. Do udziału w nim zaproszeni są członkowie wspólnot młodzieżowych oraz osoby nienależące do żadnej grupy.

- w godz. 22:00 – 24:00 w ramach akcji „Noc Muzeów” będzie można z przewodnikiem bezpłatnie zwiedzić Panteon Wielkich Polaków oraz Świątynię Opatrzności Bożej na Wilanowie.

 

W przyszłą niedzielę:

- po każdej Mszy Św. Siostra Anuncjata będzie kwestować na budowę szpitala przy placówce misyjnej w Kamerunie, w której również posługuje były nasz wikariusz ks. Michał Chutkowski.

- o godz. 9:30 Msza Św. imieninowa ks. Macieja. Polecamy dostojnego solenizanta modlitwie Parafian.

- o godz. 11:00 Msza Św. rocznicowa dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I-wszą Komunię Św. (równocześnie informujemy, że uroczystość I-wszej Komunii Św. odbędzie się w niedzielę 22 maja o godz. 12:30. Z racji wielu gości prosimy Parafian o wybranie innej godz. Mszy Św.)

- o godz. 15:00 przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej rozpocznie się Procesja Różańcowa w intencji Polski. W sytuacji wojny na Ukrainie oraz trudnej sytuacji naszej Ojczyzny pragniemy wynagradzać Bogu za grzechy Polek i Polaków. Procesja przejdzie głównymi ulicami Warszawy na pl. Zamkowy. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tej pięknej i jakże potrzebnej w dzisiejszych czasach modlitwie.

 

Zbieramy zapisy na nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Bliższe informacje u ks. Michała osobiście lub drogą mailową.

 

Parafialny Komitet Pomocy uchodźcom z Ukrainy serdecznie dziękuje za wszelką pomoc. Będziemy wdzięczni za dalszą ofiarność. Wśród rzeczy najbardziej potrzebnych jest kasza gryczana, olej, kawa rozpuszczalna, kakao dla dzieci oraz pieluszki, zwłaszcza w rozmiarach 4 i 5. Dary prosimy zostawiać pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...