loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 27/03/2022

Dzisiaj:

Po każdej Mszy Św. w baraczku obok kościoła parafialna Caritas rozprowadza paschały na stół wielkanocny. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie seniorów – podopiecznych Caritas i pomoc dzieciom z Ukrainy. Zawiadamiamy również, że Caritas Archidiecezji Warszawskiej potrzebuje wolontariuszy do pomocy w swoich magazynach. Bliższych informacji udziela właśnie nasza parafialna Caritas.

17:00nabożeństwo Gorzkich Żali

Przy wyjściu z kościoła do specjalnego kartonu można składać wypełnione ankiety synodalne. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prace synodalne.

 

W tygodniu zachęcamy do wielkiej modlitwy o pokój! Od poniedziałku do soboty włącznie (oprócz piątku) po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, adoracja i zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

Jutro „wielkopostnym kościołem stacyjnym” będzie nasza parafia. Zapraszamy serdecznie Parafian i gości do modlitwy. Otwarcie kościoła już o godz. 6:00, następnie Msze Św. z homilią o godz. 7:00 oraz 8:00. O 12:00 Anioł Pański i różaniec, o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 17:00 Gorzkie Żale, o godz. 18:00 i 19:00 Msze Św. z homilią, następnie różaniec i codzienne modlitwy w intencji pokoju na świecie. Dzień stacyjny zakończymy o godz. 21:00 śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień na głównym ołtarzu. Kancelaria parafialna w poniedziałek czynna tylko w godz. 9:30 – 10:30.

 

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na wszystkich Mszach Św. Drogi krzyżowe: o 17:00 dla dzieci, o 18:30 dla dorosłych, o 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy. Tego dnia różaniec w intencji pokoju o 19:30. Piątek to również 15. rocznica rozpoczęcia posługi w naszej Archidiecezji przez ks. kard. Kazimierza Nycza.

 

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8:00 oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególnie w tym czasie wojny na Ukrainie chciejmy odpowiedzieć na prośbę Matki Bożej z Fatimy. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Sobota to też 17. rocznica odejścia do domu ojca św. Papieża Jana Pawła II.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Krzysztof Michałowski, dominikanin – Proboszcz Parafii św. Dominika na warszawskim służewiu.

 

Dzieło pomocy uchodźcom z Ukrainy

1. W odpowiedzi na nasz apel o pomoc uchodźcom, działa w naszej parafii grupa Ofiarowanie dla Ukrainy, której celem jest niesienie szeroko pojętej pomocy (materialnej, mieszkaniowej, prawnej, psychologicznej, duchowej itp.) osobom, które uciekają przed wojną.

 

2. Dlatego nadal prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej:

  • Osób, które przyjęły już do swoich domów rodziny ukraińskie

  • Osób, które mają możliwość i chęć przyjęcia do siebie takich osób

  • Ukraińców, którzy potrzebują / poszukują możliwości zamieszkania

3. Dziękujemy za wszelkie składane dary rzeczowe i pomoc materialną. Dalej prosimy o dary żywnościowe, środki czystości oraz chemie. Prosimy składać je pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

4. Jednocześnie informujemy, że od najbliższego poniedziałku zmianie ulegają godziny otwarcia punktu pomocy w Sali Kolumnowej. Dyżurować będziemy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9.30-10.30, a w środy w godz. 16.00-17.30. W punkcie istnieje możliwość odebrania potrzebnych darów, a także skonsultowania kwestii wymagających pomocy.

 

5. Wszystkie prośby, zapytania czy informacje w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy można przesyłać mailowo na adres: ofiarowaniedlaukrainy@gmail.com

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...