loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

NIEDZIELA PALMOWA, 10/04/2022

Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu, a w budynku obok kościoła parafialna Caritas rozprowadza paschały na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabycia tych poświęconych świec, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie seniorów – podopiecznych Caritas i pomoc dzieciom z Ukrainy. O godz. 17:00 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

 

Zapraszamy całą Służbę Liturgiczną na zbiórki przygotowujące do Świętego Triduum Paschalnego w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 19:30.

 

Zachęcamy do spowiedzi św. Spowiadamy do Wielkiej Środy włącznie w czasie porannych Mszy Św., a po południu od 17:30 do ostatniego penitenta.

 

Kancelaria czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9:30 – 10:30 oraz po południu 16:00 – 17:30.

 

Punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy czynny w poniedziałek i wtorek 9:30 – 10:30 oraz środę 16:00 – 17:30. Działanie punktu wznowimy po świętach wielkanocnych. Ewentualny kontakt pod adresem mailowym ofiarowaniedlaukrainy@gmail.com Bardzo dziękujemy za wszystkie dary jakie składaliście pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

 

W Wielki Wtorek o godz. 19:30, w ursynowskim multikinie, odbędzie się projekcja filmu „Dobry Łotr”. Chrześcijański film o tym kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”. Bilety w cenie 15 do nabycia w zakrystii.

 

Wielki Czwartek: to dzień, w którym Pan Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i kapłaństwa.

Pamiętajmy – tego dnia nie ma Mszy Św. porannych! Zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej. Po niej adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22:00.

 

Wielki Piątek: to dzień męki Pana Jezusa – tego dnia obowiązuje post ścisły.

Otwarcie kościoła o godz. 7:00.

O godz. 8:00 zapraszamy na modlitwę Ciemną Jutrznią. Przez cały dzień zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary zbierane podczas liturgii będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. O godz. 20:00 wyruszymy Drogą Krzyżową ul. Stryjeńskich do kościoła św. Tomasza przy ul. Dereniowej. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22:00

 

Wielka Sobota: to dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa.

Otwarcie kościoła o godz. 7:00.

O godz. 8:00 zapraszamy na modlitwę Ciemną Jutrznią.

Święcenie Pokarmów na stół wielkanocny w godz. 8:00 – 16:00.

O godz. 15:00 drugi dzień nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez cały dzień aż do Wigilii Paschalnej.

Wigilia Paschalna o godz. 20:00. Najpiękniejsza i najważniejsza Liturgia każdego roku, w której Kościół czuwając, oczekuje zmartwychwstania Chrystusa. Pamiętajmy o przyniesieniu świec na odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

 

Niedziela Zmartwychwstania:

Zapraszamy na Mszę Św. na godz. 6:00 z procesją rezurekcyjną. Będzie to również Msza Św. imieninowa ks. Roberta. Kolejne Msze Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. O godz. 17:40 odmówimy modlitwy na trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy, że w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy Św. o godz. 20:00.

 

Wysłuchajmy słowa naszego Arcypasterza:

 

Drodzy Diecezjanie!

Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy w kontekście bolesnych wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie i cierpieniami tego narodu. W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej o godz. 20:00 na Starym Mieście, będziemy modlić się o pokój na świecie i na Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt, a zwłaszcza w Wigilię Paschalną i podczas procesji rezurekcyjnych. Dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, otwierają swoje domy i w jakikolwiek sposób niosą wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję księżom proboszczom, kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, władzom samorządowym oraz wszystkim, którzy obejmują modlitwą cały naród ukraiński i proszą Boga o upragniony pokój. Na zbliżające się obchody Triduum Paschalnego i czas Wielkiej Nocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...