loading...
IV Niedziela okresu wielkanocnego | czytania na dziś >>

Niedziela Świętej Rodziny, 31 grudnia 2017 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. 

2. Msza Święta o g. 1230 zostanie odprawiona w intencji zbiorowej za wszystkich zmarłych w tym roku parafian. Ostatnia dzisiejsza Msza będzie odprawiona o g. 18 w intencji dziękczynnej za łaski otrzymane w kończącym się roku. Nie będzie dziś Mszy Świętej o g. 20.

3. Jutro, w dzień Nowego Roku, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.  Msze będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w ten dzień we Mszy Świętej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po Mszy o 8 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych do g. 18. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po Mszach o 8 i 18 oraz spowiedź od g. 1730

5. W pierwszą sobotę miesiąca świętujemy uroczystość Objawienia Pańskiego, dlatego Msze Święte zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. Również w ten dzień mamy wszyscy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Na każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło, które potem będzie można zabrać do domów. Po Mszy o 11-tej dzieci z klasy trzeciej SP nr 336 wystawią w kościele jasełka, na które serdecznie zapraszamy. Wyjątkowo nie będzie w tę sobotę nabożeństwa pierwszosobotniego.

6. W sobotę 6 stycznia o g. 19 zapraszamy do kościoła na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu 4 połączonych chórów, w tym chóru naszej parafii "Cantate Domino".

7. Za tydzień, w niedzielę 7 stycznia będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. W ten dzień zapraszamy całą służbę liturgiczną na Mszę Świętą o g. 18, odprawianą w ich intencji, a po Mszy na spotkanie opłatkowe do sali kolumnowej. O g. 17 odbędzie się nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

8. Informujemy, że w czwartek 4 stycznia o g. 19 na Torwarze odbędzie się pod patronatem Episkopatu Polski koncert „Betlejem w Warszawie“, na którym zostaną wykonane najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.

9. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na wyjazd zimowy dzieci do Zakopanego, który odbędzie się w dniach 12-20 stycznia 2018 r. Informacje i zapisy u ks. Macieja.

10. Po świątecznej przerwie wznawiamy wizytę duszpasterską. Program na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

  • wtorek 2 stycznia - ul. Małcużyńskiego 5, 7 i 11
  • środa 3 stycznia - Małcużyńskiego 9 oraz ul. Małej Łąki 2
  • czwartek 4 stycznia - Małej Łąki 1, 3 i 4.

Wizytę zaczynamy o g. 17-tej. Wszystkich nowych mieszkańców oraz tych, którzy chcieliby przyjąć księdza po dłuższej przerwie lub po raz pierwszy prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii bądź drogą mailową. Prosimy także o kontakt tych parafian, którzy nie mogą przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym terminie.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek  2 stycznia - wspomnienie św.: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...