loading...
Sobota I tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Marcina I | czytania na dziś >>

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 4/06/2023

 

DZISIAJ przeżywamy XVI Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Dzisiaj również przypada 35. rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza Kazimierza kard. Nycza. 

 

Na wszystkich Mszach Św. homilie głosi ks. Tomasz Bieliński, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej, który we wrześniu poprowadzi dla nas Misje Parafialne. 

 

O godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej uroczysta Msza Św. z okazji Święta Dziękczynienia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego. 

 

O godz. 12:30 w naszym kościele uroczysta Msza Św. w intencji ks. Marka Michalczyka z okazji 25-tej rocznicy jego święceń kapłańskich. 

 

O godz. 19:00 odbędzie się, poświęcony pamięci Stanisława Moryto w 5. rocznicę jego śmierci, koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod batutą Michała Sławeckiego.

 

Wymiana tajemnic różańcowych po każdej Mszy Św. w kiosku parafialnym, a spotkanie wspólnot różańcowych w sali kolumnowej po nabożeństwie czerwcowym. 

 

W PONIEDZIAŁEK wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O godz. 17:30 w kaplicy różaniec w intencji zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, a o 18:00 Msza Św. w intencji tych zmarłych. 

 

W poniedziałek po ostatniej Mszy Św. czyli ok. godz 19:40 w sali kolumnowej spotkanie wszystkich chętnych do budowy ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszamy wszystkich Parafian! 

 

WE WTOREK o godz. 19:30 w kościele zbiórka całej Służby Liturgicznej (ministrantów, szafarzy i liturgicznej służby dorosłych) w ramach przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała.

Również we wtorek na 19:30 do ursynowskiego multikina Kino Mundek zaprasza na film pt. „Wojtyła – Śledztwo”. Bilety po 16 zł do nabycia  w zakrystii.

 

W ŚRODĘ o godz. 17:00 przed kościołem zbiórka dziewczynek pragnących sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała i w oktawie uroczystości. Zapraszamy i prosimy rodziców i dziadków o zachęcenie córek i wnuczek do tej pięknej posługi Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. 

 

Również w środę Odnowa w Duchu Św. zaprasza szczególnie na Mszę Św. o godz. 19:00, po której będzie prowadzone uwielbienie i będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. 

 

W CZWARTEK Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 11:00 - główna Msza Św., a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wzdłuż ul. Belgradzkiej. Wieczorne Msze Św. o 18:00 i 20:00. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe odśpiewamy podczas procesji w drodze z trzeciego do czwartego ołtarza. 

 

W PIĄTEK święto rocznicy poświęcenia katedry warszawskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała. Codziennie przez 8 dni o godz. 18:30 po odśpiewaniu litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przejdziemy procesyjnie wokół kościoła dziękując Chrystusowi za obecność z nami w Najświętszym Sakramencie. Zgodnie z tradycją do codziennego uczestnictwa zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły 1wszą Komunię Św. 

 

W SOBOTĘ Msza Św. z nowenną do Matki Bożej z Lujan w intencji cierpiących na choroby nowotworowe o godz. 9:30. Intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. 

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...