loading...
Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki | czytania na dziś >>

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 23/05/2021

Dzisiaj:

1) o godz. 11:00 dzieci klasy 4-tej Szkoły Podstawowej będą przeżywać rocznicę I-wszej Komunii Św. Módlmy się za nich i ich rodziny.

2) Pochodzący z naszej Parafii diakon Adam Maciej Wątróbski oraz jego koledzy z roku rozpoczynają tygodniowe rekolekcje przygotowujące do święceń prezbiteratu. Pamiętajmy o modlitwie za nich.

3) Również dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę po Mszach Św. zbiórka do puszek na kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała.

4) Pod chórem można nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 35 zł. Autor był cenionym rekolekcjonistą i egzorcystą, który zaginął w Alpach.

 

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy również okres zwykły w Liturgii.

 

We wtorek:

1) 25. rocznica święceń kapłańskich ks. Roberta Skrzypczaka, naszego rezydenta.

2) O godz. 19:45 w kościele zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu „Garnki lepią” tym razem poświęconą św. Filipowi Nereuszowi, mistykowi, który „zajmował się porzuconą młodzieżą z ulic Rzymu, a w wolnych chwilach żartował sobie z kardynałów.”

 

W środę wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.

 

We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 19:00 natomiast Msza Św. zbiorowa do św. Józefa (intencje na tę Eucharystię przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej). Po Mszy Św. spotkanie dla wszystkich chętnych mężczyzn.

 

W piątek:

1) 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej Msza Św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego o owoce beatyfikacji Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja na żywo w serwisie YouTube na kanale archidiecezji warszawskiej.

2) 10. rocznica święceń kapłańskich ks. Łukasza Lewandowskiego, naszego wikariusza.

 

W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. O godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie święcenia kapłańskie przyjmie 26 diakonów z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Seminarium „Redemptoris Mater”, a wśród nich parafianin diakon Adam Maciej Wątróbski.

 

Zachęcamy do wspólnej modlitwy śpiewem Litanii Loretańskich w tygodniu o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 17:00. Już ostatni tydzień maja. Skorzystajmy z tego błogosławieństwa.

 

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej zapraszamy szczególnie na godz. 12:30 na Mszę Św. prymicyjną ks. Adama wraz z uroczystym błogosławieństwem.

 

Trwa nabór do scholi parafialnej. Zapraszamy młodzież od klasy 8 Szkoły Podstawowej wzwyż. Zapisy i informacje u ks. Łukasza i s. Barbary.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...