loading...
Sobota VI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi | czytania na dziś >>

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28/05/2023

Dziś kończy się okres wielkanocny. Wynikającego z przykazań kościelnych obowiązku przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie można dopełnić do przyszłej niedzieli włącznie.

Dziś przypada również 42. rocznica śmierci bł. Stefana Wyszyńskiego.

Nabożeństwo majowe o 17:00. Po nim spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sali kolumnowej. Wymiana tajemnic różańcowych w kiosku parafialnym po Mszach (w godzinach otwarcia kiosku).

Dziś po Mszy o 18:00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi ostatnią wielkanocną modlitwę uwielbienia, do udziału w której serdecznie zachęcamy.

 

Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej (a od czwartku czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa) w dni powszednie o 18:30, w niedziele i uroczystości o 17:00.

 

Jutro, w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła.

 

W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na konferencję formacyjną i adorację o 19:45 w kaplicy MB Częstochowskiej.

 

W czwartek: święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ustanowione przez Benedykta XVI jest dniem szczególnej modlitwy za kapłanów. Pierwszoczwartkowa adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od 8:30 do 18:00.

 

W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas Mszy, popołudniu od 17:30. Przypominamy, że istotą nabożeństwa pierwszopiątkowego jest przyjęcie Komunii Świętej z intencją wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa za grzechy popełnione przez nas i innych.

 

W sobotę Msza o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o 8:00. (W związku z ograniczoną liczbą spowiadających tego dnia, prosimy o zaplanowanie – w miarę możliwości – spowiedzi związanej z nabożeństwem pierwszosobotnim na inny dzień).

 

W przyszłą niedzielę: XVI Święto Dziękczynienia. Po Mszach będziemy zbierać do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. O 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej uroczysta Msza święta z okazji Święta Dziękczynienia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, którego 35. rocznica konsekracji biskupiej przypada właśnie tego dnia.

 

W naszej wspólnocie parafialnej będziemy w przyszłą niedzielę świętować 25-lecie święceń kapłańskich ks. Marka Michalczyka. O 12:30 Msza Święta w intencji czcigodnego jubilata, do uczestnictwa w której serdecznie zapraszamy.

 

Również w przyszłą niedzielę (4 VI) o 19:00 w naszym kościele odbędzie się, poświęcony pamięci Stanisława Moryto w 5. rocznicę jego śmierci, koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod batutą Michała Sławeckiego. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy. 

 

Kino Mundek zaprasza na film pt. „Wojtyła – Śledztwo”. To – jak piszą twórcy – „niekonwencjonalna, mistyczna opowieść o jednym z największych tytanów ducha”. Seans we wtorek 6 czerwca 19:30 w ursynowskim Multikinie. Bilety po 16zł do nabycia  w zakrystii.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...