loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 15/05/2022

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Anuncjatę, która opowie nam o swojej pracy misyjnej. Po Mszy Św. będzie kwestować na budowę szpitala w Kamerunie.

 

Dzisiaj:

- o godz. 9:30 Msza Św. imieninowa ks. Macieja. Polecajmy dostojnego solenizanta modlitwie Parafian.

- o godz. 11:00 Msza Św. rocznicowa dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I-wszą Komunię Św.

- o godz. 15:00 przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej rozpocznie się Procesja Różańcowa w intencji Polski. W sytuacji wojny na Ukrainie oraz trudnej sytuacji naszej Ojczyzny pragniemy wynagradzać Bogu za grzechy Polek i Polaków. Procesja przejdzie głównymi ulicami Warszawy na pl. Zamkowy. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tej pięknej i jakże potrzebnej w dzisiejszych czasach modlitwie.

- o godz. 17:00 nabożeństwo majowe wraz z czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.

 

Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W tygodniu nabożeństwa odprawiamy o godz. 18:30.

 

Od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 19:40 w kościele próby dzieci do I-wszej Komunii Św.

 

Poniedziałek – uroczystość św. Andrzeja Bobli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Uroczystej Mszy Św. o godz. 18:00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej będzie przewodniczył ks. Kazimierz kard. Nycz.

 

Środa – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana i orędownika dusz czyśćcowych.

 

Czwartek – pierwsze wspomnienie liturgiczne bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, dziewicy i założycielki dzieła opieki nad niewidomymi. O godz. 19:00 Msza Św. z nowenną do św. Józefa. Zachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem św. Józefa.

 

Piątek – o godz. 16:30 spowiedź dzieci przed I-wszą Komunią Św. W tym tygodniu wyjątkowo o godz. 19:45 Droga Światła. Pamiętajmy o przyniesieniu świec.

 

Alumni warszawskiego seminarium zapraszają na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się od piątku do niedzieli włącznie. To propozycja dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych i studentów. Zapisy prowadzone poprzez formularz na stronie www.wmsd.waw.pl Równocześnie z radością informujemy, że świecenia naszego parafianina diakona Bartosza Filipa Marciniaka odbędą się 28 maja o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. W niedzielę 29 maja o godz. 12:30 odprawi on w naszym kościele Mszę Św. prymicyjną.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Dni Modlitw o urodzaje:

- o godz. 12:30 uroczystość I-wszej Komunii Św. (Z racji wielu gości prosimy Parafian o wybranie innej godz. Mszy Św.)

- o godz. 18:00 Msza Św. z nabożeństwem do św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Na Mszy Św. obrzęd poświęcenia róż ku czci świętej.

- o godz. 19:00 koncert organowy Karola Gołębiowskiego i Zygmunta Strzępy. Zapraszamy!

 

We wtorek 24 maja o godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się seans filmu „Czyściec” w reżyserii Michała Kondrata. Piękny katolicki film o świecie, który jest nam bliższy niż się wydaje. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w zakrystii.

 

Zbieramy zapisy na nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Bliższe informacje u ks. Michała osobiście lub drogą mailową.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą hojność i ofiarność względem uchodźców z Ukrainy zamieszkałych na terenie naszej parafii. Osoby, które chciałyby nadal pomagać lub dołączyć do pomocy prosimy o zostawianie darów pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Aktualnie najbardziej potrzebne są proszki do prania w niewielkich opakowaniach, papier toaletowy, pieluszki oraz kosmetyki codziennego użytku dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...