loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 3/04/2022

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Krzysztofa Michałowskiego, dominikanina – Proboszcza Parafii św. Dominika na warszawskim służewiu, który głosi do nas nauki rekolekcyjne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Prosimy szczególnie o umożliwienie udziału w rekolekcjach dzieciom (o godz. 17:00) i młodzieży (o godz. 20:00). Gorąco zachęcamy do spowiedzi w tym czasie – nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnią chwilę. Szczegółowy program dni rekolekcyjnych jest umieszczony przy drzwiach wyjściowych oraz na stronie internetowej parafii. W dniach rekolekcyjnych kancelaria parafialna czynna po południu.

 

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie Bóg zapłać za wszelkie ofiary. O godz. 17:00 Gorzkie Żale z nauką o. Krzysztofa. Po nabożeństwie w sali kolumnowej spotkanie z ks. Proboszczem dla wspólnot różańcowych.

 

Po każdej Mszy Św. w baraczku obok kościoła parafialna Caritas rozprowadza paschały na stół wielkanocny. Zawiadamiamy również, że Caritas Archidiecezji Warszawskiej potrzebuje wolontariuszy do pomocy w swoich magazynach. Bliższe informacje w baraczku obok kościoła.

 

W poniedziałek nie będzie różańca za zmarłych wymienianych w wypominkach – będzie Msza Św. w intencji tych zmarłych o godz. 18:00

 

Z racji rekolekcji parafialnych zapraszamy na ostatnie przed świętami wielkanocnymi nabożeństwa w intencji pokoju na Ukrainie we czwartek oraz w sobotę po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, adoracja i zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

W 1wszy czwartek miesiąca całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

W piątek drogi krzyżowe: o 17:00 dla dzieci, o 18:30 dla dorosłych, o 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy. Tego dnia różaniec w intencji pokoju o 19:30.

 

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – poświęcenie palem na początku każdej Mszy Św. Przed Mszą Św. będzie można zakupić palmę abyśmy wszyscy pięknie uczestniczyli w liturgii Niedzieli Męki Pańskiej.

 

We wtorek 12 kwietnia o godz. 19:30, w ursynowskim multikinie, odbędzie się projekcja filmu „Dobry Łotr”. Piękny chrześcijański film o tym kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”. Bilety w cenie 15 do nabycia w zakrystii.

 

W środę 20 kwietnia, Siostry Niepokalanki przy ul. Zaruby 2, zapraszają rodziców na rozpoczęcie cyklu 10-ciu wykładów o tym „jak mówić do dzieci, żeby chętnie słuchały i jak słuchać dzieci, żeby chętnie mówiły”. Więcej informacji i zapisy na stronie www.rekolekcje.niepokalanki.pl

 

 

POMOC UKRAINIE:

 

Dziękujemy za wszelką pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Dalej prosimy o żywność długoterminową, środki czystości oraz chemie. Dary prosimy składać pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

Punkt pomocy w Sali Kolumnowej dyżuruje w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9.30-10.30, a w środy w godz. 16.00-17.30. W punkcie istnieje możliwość odebrania potrzebnych darów, a także skonsultowania kwestii wymagających pomocy.


 

Wszystkie prośby, zapytania czy informacje do parafialnego punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy można przesyłać mailowo na mail: ofiarowaniedlaukrainy@gmail.com

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...