loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22/05/2022

 

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o urodzaje. “Dziękując za dary nieba prośmy Boga by w naszej Ojczyźnie nie zabrakło chleba.” 

- o godz. 12:30 uroczystość I-wszej Komunii Św. 

- o godz. 17:00 nabożeństwo majowe 

- o godz. 17:45 nabożeństwo do św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. O godz. 18:00 Msza Św. z obrzędem poświęcenia róż ku czci świętej 

- o godz. 19:00 koncert organowy Karola Gołębiowskiego i Zygmunta Strzępy 

 

Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać “biały tydzień”. Zachęcamy wszystkich parafian do codziennego wspólnego udziału z nimi w nabożeństwach majowych o godz. 18:30 i Mszach Św. o godz. 19:00. 

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, wspomożycielki wiernych. O godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się seans filmu „Czyściec” w reżyserii Michała Kondrata. Piękny katolicki film o świecie, który jest nam bliższy niż się wydaje. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w zakrystii. O godz 20:00 w sali kolumnowej spotkanie rodziców młodzieży kończącej przygotowanie do bierzmowania. Jednocześnie zawiadamiamy, że Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się we środę 1 czerwca o godz. 19:00. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży. 

We środę po Mszy Św. o godz. 19:00 kolejne spotkanie rekolekcyjne prowadzone przez Odnowę w Duchu Św. Zapraszamy Parafian w każdym wieku do dołączenia do tego błogosławionego czasu. Pozwólmy Bogu odnowić w nas życie. 

W czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana. O godz. 19:00 Msza Św. z nowenną do św. Józefa, a po niej spotkanie dla mężczyzn. 

W piątek na nabożeństwie majowym o godz. 18:30 rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. i nowennę przed Świętem Dziękczynienia. O godz. 19:45 Droga Światła. Pamiętajmy o przyniesieniu świec. 

W sobotę pierwsze wspomnienie liturgiczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 10:00 święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin diakon Bartosz Filip Marciniak. Polecamy jego powołanie waszej wdzięcznej modlitwie, a w przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 12:30 ks. Bartosz odprawi Mszę Św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy na tę piękną i podniosłą uroczystość. 

Zbieramy zapisy na nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Bliższe informacje u ks. Michała osobiście lub drogą mailową. 

Policja na Ursynowie apeluje: cały czas zgłaszają się osoby oszukane metodą na tzw. “wnuczka”. Teraz przybiera to inne formy np. “na policjanta”, “na funkcjonariusza CBŚP” bądź “prokuratora”. Pamiętajmy, że policjanci, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji czy prokuratorzy nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy lub przelanie ich na konto w ramach pomocy w działaniach policyjnych. Jeżeli podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać kontaktujmy się natychmiast pod numery alarmowe 997 lub 112. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą hojność i ofiarność względem uchodźców z Ukrainy zamieszkałych na terenie naszej parafii. Osoby, które chciałyby nadal pomagać lub dołączyć do pomocy prosimy o zostawianie darów pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Aktualnie najbardziej potrzebne są proszki do prania w niewielkich opakowaniach, papier toaletowy, pieluszki oraz kosmetyki codziennego użytku dla dzieci i dorosłych. 

 

Przełom maja i czerwca to czas święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach z naszej Parafii, którzy w tym czasie przeżywają swoje rocznice święceń.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...