loading...
Sobota XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta | czytania na dziś >>

VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19/02/2023

Z racji trwających ferii kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie jedynie w poniedziałek, środę i piątek w zwykłych godzinach. W pozostałe dni w sprawach pilnych zapraszamy do zakrystii.

Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego w poniedziałek o 20:30 w sali kolumnowej.

Msza święta i nabożeństwo prowadzone przez o. Józefa Witko we wtorek o 19:00.

22 lutego przypada Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7:00, 8:00, 9:30, 18:00 i 21:00. Po mszy o 18:00Droga Krzyżowa ulicami parafii, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo do św. Rity z racji 22. dnia miesiąca o 17:45. Tego dnia wszystkich wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły (można zjeść jeden posiłek do syta oraz dwa inne skromne posiłki, oczywiście bezmięsne). Z postu ścisłego zwolnieni są ci, którym na podjęcie go nie pozwala stan zdrowia. Wszyscy, którzy ukończyli 14. rok życia zobowiązani są do zachowania tego dnia (tak jak i we wszystkie piątki) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że w czasie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Drogi Krzyżowe w każdy piątek: dla dzieci o 17: 0; dla dorosłych o 18:30; dla młodzieży i późno wracających z pracy o 20:00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi i procesją eucharystyczną w niedziele o 17:00. Za każdorazowe odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, jak i za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Bractwo św. Józefa zaprasza – zwłaszcza mężczyzn – na mszę z nabożeństwem ku czci swego Patrona w czwartek o 19:00, a po mszy na wspólną adorację. Członkowie bractwa obejmują duchową troską (poprzez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia) małżeństwa przeżywające trudności. Imiona małżonków zapisane na kartkach można pozostawiać u stóp figury św. Józefa. Zachęcamy też do składania intencji na mszę wotywną o św. Józefie w czwartki o 19:00.

Piątek, 24 lutego po raz kolejny już będzie dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy i prosimy wszystkich, by swoją modlitwę i post ofiarować tego dnia w intencji pokutnej całego Kościoła w Polsce.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się dwudniowa wizytacja kanoniczna naszej parafii przez J.E. ks. biskupa Piotra Jareckiego.

 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł. Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wyjeżdżającym na ferie – bezpiecznych dróg oraz udanego wypoczynku!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...