loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27/02/2022

Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Taka zbiórka odbędzie się również w Środę Popielcową. Za wszelkie ofiary wielkie Bóg zapłać!

 

O godz. 9:30 schola dziecięca w sali kolumnowej, a o godz. 11:00 posługa na Mszy Św.

 

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę codziennie od poniedziałku do soboty włącznie, po Mszy Św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Zachęcamy do codziennej wielkiej modlitwy o pokój w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i na całym świecie!

 

A w konkretne dni tygodnia następujące wydarzenia:

W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 8:00, 17:00 (dla dzieci), 18:00 oraz 20:00. Jest to dzień postu ścisłego (polegający na spożyciu trzech bezmięsnych posiłków, w tym jednego do syta) oraz szczególnej modlitwy za Ukrainę. W tej intencji całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu na głównym ołtarzu. Nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju o godz. 19:00. W Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 20:00 Msza święta pod przewodnictwem kard. Nycza z modlitwą o pokój i za Ukrainę.

 

We czwartek 15. rocznica nominacji Kazimierza Kard. Nycza na Pasterza Archidiecezji Warszawskiej. Na Mszy Św. o godz. 18:00 odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”. To również I-wszy czwartek miesiąca, a więc w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych. O godz. 19:00 Msza Św. zbiorowa do św. Józefa, na którą intencje przyjmujemy w zakrystii.

 

W piątek święto św. Kazimierza, królewicza. To dzień imienin naszego Arcypasterza oraz I-wszy piątek miesiąca. Spowiedź na wszystkich Mszach Św. W piątek po raz pierwszy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: 17:00 dla dzieci, 18:30 dla dorosłych oraz 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy.

 

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. O godz. 17:00 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Rozważania będzie prowadził ks. Marek. O godz. 19:00 koncert organowy w wykonaniu Karola Augustyniaka z Warszawy.

 

Parafialna Caritas prosi o wybranie Caritasu jako beneficjenta 1% podatku w 2021 roku. Jest to znaczne wsparcie naszych działań! Z tych środków pomagamy osobom chorym, bezdomnym, seniorom i rodzinom w trudnej sytuacji. Kupujemy żywność, leki, środki czystości, dofinansowuje zakup sprzętu medycznego, protez, kolonii, turnusów rehabilitacyjnych. Informacja jak wypełnić PIT znajduje się na tablicy ogłoszeń PZC w kruchcie. Bóg zapłać za zrozumienie.

 

Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie, zaprasza do swojej wspólnoty. Niedawno małżeństwa dzieliły się swoimi świadectwami. Jeżeli wśród obecnych małżeństw są zainteresowani wstąpieniem do wspólnoty, lub w waszych rodzinach są takie małżeństwa, prosimy o zgłaszanie się do księży z naszej parafii, którzy skontaktują się z parą łącznikową.

 

Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską kościołów stacyjnych na każdy dzień Wielkiego Postu. Rozpiska znajduje się w gablocie parafialnej przy bramie kościoła.

 

Klęknijmy i módlmy się za Polskę śpiewając suplikację!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...