loading...
Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki | czytania na dziś >>

X NIEDZIELA ZWYKŁA - XIV ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, 6/06/2021

Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a w kiosku parafialnym wymiana tajemnic różańcowych.

1) O godz. 9:30 w sali kolumnowej próba dziecięcej scholki parafialnej. Zapraszamy dzieci w wieku od lat 8.

2) O godz. 12:30 Msza Św. jubileuszowa z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. prof. dr hab. Roberta Skrzypczaka.

3) O godz. 17:00 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

4) O godz. 19:00 trzeci koncert organowy w wykonaniu Karola Gołębiowskiego (organy), Romualda Gołębiowskiego (saksofon) oraz Agaty Wiśniewskiej (sopran).

 

W tygodniu zachęcamy do uczestnictwa w oktawie uroczystości Bożego Ciała codziennie o godz. 18:30. Przez naszą obecność pięknie uczcimy Najświętsze Serce Jezusa oraz Jego pokorną obecność w Eucharystii.
 

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej. O godz. 12:00 zapraszamy na Mszę Św. jubileuszową z okazji 35-lecia kapłaństwa ks. Proboszcza Edwarda Nowakowskiego. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Rafał Markowski.

 

Środa – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. O godz. 19:45 w kościele spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św., które jest spotkaniem otwartym dla każdego.

 

Czwartek – o godz. 18:30 zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na ostatnią procesję eucharystyczną, a po niej obrzęd błogosławieństwa wianków. O godz. 19:00 Msza Św. z nowenną do św. Józefa (intencje przyjmujemy w zakrystii), a po niej spotkanie męskiego bractwa św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.

 

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa (u nas na nabożeństwie o godz. 18:30) można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9:30 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej z Lujan oraz Mszę Św. za cierpiących na choroby nowotworowe. Będziemy prosić Niepokalane Serce Maryi o wszelkie łaski dla chorych i ich rodzin. Intencje przyjmujemy w zakrystii. O godz. 19:00 w kościele bł. Władysława z Gielniowa koncert ewangelizacyjny dla młodzieży ze wszystkich parafii Ursynowa.

 

W przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej z Lujan. O godz. 12:30 uroczystej Mszy Św. przewodniczyć będzie ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski, wikariusz regionalny Prałatury Personalnej Opus Dei w Polsce.

 

Trwa akcja ,,Od Polaka dla Polaka - zbiórka darów dla Kresowiaków‘‘. Wszystkich chętnych, aby wspomóc tych którzy żyją z dala od naszej Ojczyzny, prosimy przynosić do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego artykuły spożywcze takie jak cukier, konserwy mięsne lub rybne, ryż, kasza, makarony, herbata, kawa, warzywa i owoce w puszkach, kakao, słodycze, ciastka, bakalie itp. oraz artykuły chemiczne używane w gospodarstwie domowym: proszki do prania, środki czystości itp. Wielkie Bóg zapłać za wszelką pomoc.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...