loading...
Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Jana Eudesa | czytania na dziś >>

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19/06/2022

Dzisiaj: 

12:30 - uroczysta Msza Św. odpustowa ku czci Matki Bożej z Lujan. Eucharystii przewodniczyć będzie o. Jerzy Twaróg z Argentyny. Będziemy dziękować Bogu za rok formacji służby liturgicznej i wszystkich wspólnot działających przy naszej Parafii. 

17:00 - nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18:30. 

 

We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 19:30 w ursynowskim multikinie odbędzie się projekcja filmu “Żywy - największa tajemnica wiary”. To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii. Więcej informacji na plakatach. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w zakrystii. 

 

W środę o godz. 19:00 Msza Św. z nabożeństwem do św. Rity oraz obrzęd poświęcenia róż ku czci świętej. O godz 19:45 kolejne spotkanie rekolekcyjne Odnowy w Duchu Św. 

 

W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała. Pięknym polskim zwyczajem na Mszy Św. o godz. 18:00 pobłogosławimy wianki. O godz. 19:00 Msza Św. do św. Józefa i po niej spotkanie dla mężczyzn. 

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nabożeństwie czerwcowym dokonamy aktu poświęcenia siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek nie ma postu. 

 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 17:00 zapraszamy na “koncert młodych organistów” - studentów prof. Karola Gołębiowskiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. (Łukasz Chmiel, Sylwia Gryzka-Ośko oraz Grzegorz Krasowski). 

 

Nasz Arcypasterz - Ks. Kazimierz kard. Nycz zdecydował, że z dniem 26 sierpnia br. dwaj księża z naszej Parafii obejmą funkcję wikariuszy na nowych placówkach. Ks. Maciej zostaje przeniesiony do Parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, a ks. Jarosław do Parafii św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej. W związku z tym w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9:30 pożegnamy ks. Macieja i ks. Jarosława. Podziękujemy Panu Bogu za ich wieloletnią posługę w naszej Parafii oraz będziemy prosić o obfitość łask w nowych miejscach, do których zostali posłani. Niech nasz liczny udział na tej Eucharystii będzie wyrazem naszej wdzięczności! 

 

Równocześnie zawiadamiamy, iż decyzją ks. Kardynała dotychczasowy rezydent naszej Parafii ks. Michał Lubowicki obejmie urząd wikariusza, natomiast z Parafii św. Mikołaja w Grójcu przybędzie do nas ks. Paweł Komar, który również obejmie urząd wikariusza. Polecamy dostojnych kapłanów waszej troskliwej modlitwie. 


Również w przyszłą niedzielę ks. Wojciech pracujący w warszawskiej kurii będzie rozprowadzał książki ewangelizacyjne. To świetny prezent dla siebie i bliskich na wakacyjny czas.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...