loading...
Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki | czytania na dziś >>

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 25/07/2021

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa, szczególny dzień kierowców i ich pojazdów. Po Mszy Św. obrzęd poświęcenia będzie udzielany przy bocznym wejściu do kościoła. Prosimy wjeżdżać od parkingu, a wyjeżdżać przez ogród parafialny. Ofiary składane do koszyczka przy okazji święcenia będą przeznaczone na pomoc misjonarzom działających w ubogich krajach Afryki.

 

Również dzisiaj na prośbę abpa Stanisława Gąceckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, do puszek będą zbierane ofiary w ramach akcji solidarnościowej z kościołami poszkodowanymi przez nawałnice w Europie.

 

Poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Matki Najświętszej.

 

Czwartek – wspomnienie św. Marty

 

Piątek – po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 19:45 w sali kolumnowej, członkowie wspólnoty „Odnowy w Duchu Św.” będą posługiwać modlitwą wstawienniczą. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i polecenia Bogu swoich trosk i potrzeb przez ich posługę.

 

Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe, a „wymiana tajemnic” dla wspólnot różańcowych po każdej Mszy Św. w kiosku parafialnym.

 

W Muzeum Archidiecezji Warszawskiej do 11 września br. prezentowana jest Wystawa „Zanurzony w pięknie”, poświęcona osobie i twórczości o. Efrema Marii z Kcyni, kapucyna, kapłana, patrioty, rzeźbiarza, malarza i grafika. 4 grudnia 2020 roku minęło 50 lat od jego śmierci. Wystawa prezentuje blisko 100 prac o. Efrema, znanego w Europie zachodniej lecz nieznanego w Polsce. Zbiory pochodzą z Biblioteki Narodowej oraz ze zbiorów braci kapucynów. W tym samym czasie dostępna jest także Wystawa biograficzna w kościele kapucynów przy ul. Miodowej 13. Dnia 9 września br. w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się także Sympozjum poświęcone życiu i twórczości o. Efrema. Zachęcamy do odwiedzenia Wystawy zarówno w Muzeum Archidiecezji jak również w kościele Kapucynów.

 

Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny tryb Mszy Św. niedzielnych i pracy kancelarii. Nie ma Mszy Św. o godz. 8 w niedzielę, a kancelaria czynna w poniedziałki, środy i piątki o stałych godzinach.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...