loading...
Czwartek tygodnia Wielkiego Postu | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła | czytania na dziś >>

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 10/09/2023

Kończymy dziś misje parafialne, za które dziękujemy księdzu misjonarzowi Tomaszowi Bielińskiemu.

Podczas Mszy o __ wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Charbela.

O 16:30 zapraszamy na koncert organowy, który zagra p. Wincent De Pol z Hamburga.

Dziś ma/miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów, męczenników z miejscowości Markowa, którzy oddali życie za ukrywanie pod swoim dachem rodzin żydowskich podczas II wojny światowej.

Kino Mundek zaprasza na projekcję filmu „Umowie. Błogosławiona rodzina” we wtorek 12 IX o 19:30 w ursynowskim Multikinie. Bilety po 16 PLN do nabycia w zakrystii.


 

W poniedziałek: wspomnienie św. Jana Gabriela Perboyre’a, lazarystowskiego misjonarza i męczennika z XIX wieku, umęczonego w chińskim mieście Wuhan, którego relikwie towarzyszyły nam przy ołtarzu przez cały czas pandemii. O 19:30 spotkanie rodziców dzieci rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

We wtorek: wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi i druga rocznica beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. Tego dnia rozpoczniemy tradycyjne Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – czas wspólnoto-wej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z racji kończących się dziś misji w tym roku Nabożeństwu Czterdziestogodzinnemu nie będą już towarzyszyć osobne konferencje. Tym bardziej jednak poczujmy się zaproszeni do uczestnictwa w adoracji w intencji naszej wspólnoty parafialnej i podejmowanych w niej zadań i dzieł duszpasterskich. Adoracja codziennie od 8:30 do 18:00 w kościele; do czwartku włącznie.

W środę: wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Drugi dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Po ostatniej wieczornej Mszy zapraszamy na adorację, którą poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 18:00 Msza na zakończenie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, którą jednocześnie rozpocz-niemy oficjalnie nowy rok pracy duszpasterskiej. Zapraszamy na tę Mszę wszystkie grupy parafialne i wszystkich Parafian. Wraz z nami modlić się będą także damy i kawalerowie Prowincji Warszawskiej Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

W piątek: wspomnienie NMP Bolesnej.

W sobotę: wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papież, i Cypriana, biskupa. Od 9:30 ks. Artur zaprasza ministrantów na pierwsze w tym roku zbiórki formacyjne.

O 10:00 spod kościoła wyruszy nasza tradycyjna coroczna piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Po dojściu na miejsce (co zajmie max. 1,5 h) przeżyjemy wspólną Eucharystię u stóp cudownego obrazu Matki Bożej.

Popołudniu natomiast w naszym kościele gościć będziemy grupę pielgrzymów z Miejsca Piastowego, przybywających oddać cześć Matce Bożej z Luján.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego. Podczas Mszy o 11:00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

O 16:00 Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

Schola dziecięca zaprasza chętnych, którzy chcieliby do niej dołączyć i chwalić Pana Boga śpiewem podczas niedzielnych Mszy o 11:00. Schola spotyka się w niedziele o 9:30 w sali kolumnowej.

Użytkowników mediów społecznościowych zapraszamy do obserwowania konta naszej parafii w aplikacji Instagram. Nazwa konta: ofiarowanie_panskie_ warszawa. Kod QR można znaleźć na tablicy ogłoszeń w kruchcie.


 


 


 


 


 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...