loading...
Czwartek tygodnia Wielkiego Postu | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła | czytania na dziś >>

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 17/09/2023

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego oraz tym, którzy w sobotę pielgrzymowali w intencji naszej wspólnoty parafialnej do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie.

 

Dziś: Podczas Mszy o 11:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii o 16:00.

 

W poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

W środę: wspomnienie św. Andrzeja i jego towarzyszy, męczenników koreańskich.

W czwartek: święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy o 19:00 ks. Marek zaprasza członków bractwa św. Józefa na spotkanie organizacyjne w sali kolumnowej.

W piątek: wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy; duchowej córki św. brata Alberta Chmielowskiego, jego współpracownicy i kontynuatorki jego dzieła. Jej relikwie mamy w naszym kościele. O 19:00 w piątek Msza z nabożeństwem do św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Na zakończenie obrzęd poświęcenia róż ku czci świętej.

W sobotę: wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Jego relikwie także mamy w naszym kościele. Od 9:30 w sobotę ks. Artur zaprasza ministrantów na zbiórki formacyjne.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpocznie Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać. Zachęcamy do zapoznania się z Orędziem papieża Franciszka na tę okazję.

 

Schola dziecięca zaprasza chętnych, którzy chcieliby do niej dołączyć na spotkania w niedziele o 9:30 w sali kolumnowej, po których schola podejmuje posługę śpiewem na Mszy o 11:00.

Spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas pierwszych szkół średnich i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 1 października o 19.00 w kościele.

Zapraszamy na spotkanie nowopowstającej wspólnoty formacyjno-ewangelizacyjnej Trzeba Siać. Pierwsze spotkanie dla uczniów od klasy 8 szkoły podstawowej do końca szkoły średniej w czwartek 28 września o 19.00 w sali kolumnowej. Dla młodszych (klasy IV-VII szkoły podstawowej) w piątek 29 września o 16.45 także w sali kolumnowej. Więcej informacji u ks. Jakuba.

 

Pierwsze spotkanie jesiennej edycji tzw. kursu małżeńskiego odbędzie się w czwartek 5 października o 19:00 w sali kolumnowej. Więcej informacji u ks. Michała.

 

Informujemy, że Ksiądz Kardynał ustanowił kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie – Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Pośredniczki Wszelkich Łask.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...