loading...
Wtorek IV tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś >>

XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2022

Dziś o 16:00 msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin.

 

We wtorek wspomnienie świętych Andrzeja, Pawła i ich 101 Towarzyszy, męczenników koreańskich. Tego dnia pamiętajmy szczególnie w naszej modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych przez krwawy reżim w Korei Północnej. Ich liczbę szacuje się na ok 3-4 tys. – w większości przetrzymywani są w obozach koncentracyjnych. To „Kościół milczenia”, o którego dramatycznym losie mamy jedynie szczątkowe informacje.

W środę:    święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

O 19:45 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w Sali Kolumnowej. Powakacyjna agapa to dobra okazja, by poznać wspólnotę i być może do niej dołączyć, do czego serdecznie zachęcamy.

 

W czwartek o 19:00 msza o św. Ricie. Jak co miesiąc będziemy polecać przez jej wstawiennictwo sprawy trudne i beznadziejne. Intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Po mszy obrzęd poświęcenia róż ku czci świętej Rity i – jak co czwartek – krótka nowenna do św. Józefa. 

Spotkania parafialnego męskiego bractwa św. Józefa rozpoczną się w październiku.

 

W piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Jego relikwie przechowujemy w naszym kościele. Tego dnia będą one wystawione przy ołtarzu, a po każdej mszy udostępnione do adoracji.

 

W sobotę, 24 wrześniaparafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu, na którą serdecznie zapraszamy. Planowany wyjazd o godz. 6:00spod kościoła. Koszt (przejazd i ubezpieczenie): 90 PLN. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

Projekcja filmu „Notre-Dame płonie”, ukazującego walkę o ocalenie paryskiej katedry i jej relikwii podczas pamiętnego pożaru - we wtorek, 20 września o 19:30.Natomiast w czwartek 29 wrześniabędzie można obejrzeć film „Zobacz Anioła” – dokument o św. Michale Archaniele i jego sanktuariach. Seans również o 19:30 w Multikinie. Bilety na oba filmy w cenie 15 PLN do nabycia  w zakrystii.

ks. Łukasz zaprasza młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej wzwyż na przygotowanie do bierzmowania. Zapisy osobiście i mailowo. Przypominamy, że warunkiem przystąpienia do kursu do bierzmowania jest uczęszczanie na lekcje religii w szkole.

Narzeczonych, którzy pragną wziąć udział w kursie przygotowującym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa prosimy o kontakt osobisty lub mailowy z ks. Michałem. Początek najbliższej edycji kursu planujemy na koniec września.

 

Zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (1-6 sierpnia 2023 r.) prosimy o kontakt osobisty lub mailowy z ks. Pawłem.  

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Pawła Białowąsa z parafii Makarowce na Białorusi, który głosząc nam Słowo Boże, podzieli się świadectwem swojej pracy duszpasterskiej i życia tamtejszej wspólnoty.

 

Próba scholii dziecięcej w przyszłą niedzielę o 9:30 w Sali Kolumnowej.

 

Również w przyszłą niedzielę na mszy o 9:30 uroczysta promocja dotychczasowych kandydatów na ministrantów i pozostałych ministrantów na kolejne stopnie posługi. Próba przed uroczystością w sobotę (24 IX) o 15:00 w kościele.

Tych, którzy chcieliby dołączyć do grona pełniących zaszczytną służbę przy ołtarzu zapraszamy do kontaktu z ks. Pawłem.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...