loading...
Piątek I tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś >>

XXV Niedziela Zwykła, 24 września 2017 roku

1. Z inicjatywy ks. kardynała Kazimierza Nycza dziś w całej archidiecezji warszawskiej odbywa się zbiórka do puszek na remont zniszczonej w pożarze zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne “Bóg zapłać”. 

2. Pierwsze zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędzie się we wtorek 26 września o g. 1930 w kościele. Obecność wszystkich rodziców obowiązkowa. Natomiast na kolejną Mszę Świętą dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców zapraszamy w niedzielę 1 października na g. 16.

3. Panowie ze Służby Liturgicznej Dorosłych zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn  do wspólnej modlitwy nieszporami w najbliższy wtorek o godz. 1930 w kościele. 

4. Ks. Łukasz zaprasza młodzież i studentów do pogłębiania swojej relacji z Chrystusem we wspólnocie ruchu Światło - Życie. Najbliższe spotkanie w czwartek o g. 1840 pod budynkiem plebanii. Zapisy osobiście lub mailowo.

5. W czwartek 28 września o g. 20 w sali kolumnowej odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego pt. “Gdzie i kiedy powstała pierwsza parafia poza Izraelem, czyli początki Kościoła w świetle Dziejów Apostolskich”.

6. Za tydzień, w niedzielę 1 października, będziemy gościć ks. Tadeusza Sojkę, klaretyna, proboszcza parafii Św. Rodziny w Krasnojarsku, który powie homilię na każdej Mszy Świętej i będzie kwestował na potrzeby swojej parafii.

7. Także w przyszłą niedzielę o g. 17 nabożeństwo różańcowe, a po nim spotkanie Koła Żywego Różańca w sali kolumnowej.

8. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpoczyna się we wtorek 3 października o g. 2000. Zapisy i informacje u ks. Łukasza osobiście lub mailowo.

9. Młodych ludzi, w wieku postudenckim, szukających dla siebie wspólnoty i zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary zapraszamy na spotkanie KSMu w czwartek 5 października o g. 20 w kościele.

10. Wspólnota “Płomień Ducha” organizuje 7 października jednodniowy wyjazd do Pratulina w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej “Różaniec do granic”. Szczegółowe informacje są dostępne na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

11. Policjanci z Ursynowa ostrzegają przed powtarzającymi się próbami wyłudzania pieniędzy od osób starszych i samotnych na tzw. “wnuczka”. Zachęcamy do zapoznania się z apelem Komendy Rejonowej Policji, który wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek 25 września – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, patrona Warszawy;
  • środa 27 września – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana;
  • czwartek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • piątek 29 września – święto św. Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała;
  • sobota 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...