loading...
Piątek I tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś >>

XXVII Niedziela Zwykła, 2.10.2022

DZIŚ: Wspomnienie Aniołów Stróżów.

            O 16:00 msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin.

O 17:00 nabożeństwo różańcowe. Po nim spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Przez cały dzień w kiosku parafialnym wymiana tajemnic różańcowych.

Spotkanie dla zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (1-6 sierpnia 2023 r.) dziś po mszy o 18:00 w sali kolumnowej.

W „Gościu Niedzielnym” oraz w zeszłotygodniowym numerze „Niedzieli”, które można nabyć w kiosku parafialnym, artykuły o odsłonięciu ławeczki poświęconej ks. Prymasowi Józefowi Glempowi. Polecamy!

W zakrystii w cenie 20,- można nabyć wydaną przez Tygodnik Katolicki „Niedziela” książkę z rozważaniami różańcowymi na cały tegoroczny październik, napisaną przez ks. Michała. Rozważania nawiązują do czytań mszalnych i wspomnień świętych, obchodzonych w kolejne dni października, wiążąc w ten sposób modlitwę różańcową z liturgią.

Październikowe nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 18:30; w niedziele o 17:00. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17:00.

W TYM TYGODNIU:

We wtorek: Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii o 19:40 w kościele.

Pierwsze spotkanie w ramach tzw. kursu małżeńskiego o 19:45 w sali kolumnowej.

W środę:      Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

                        O 19:45 spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W czwartek: Pierwszy czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych rozpocznie się po mszy o 8:00 i potrwa do mszy wieczornej.

Po mszy o 19:00 spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa – wspólna modlitwa w kościele i spotkanie organizacyjne w sali kolumnowej.

W piątek:     Wspomnienie NMP Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca.

                        Spowiedź rano podczas obu mszy, a popołudniu od 17:30.

                        Spotkanie panów z grupy Totus Tuus w piątek o 19:30.

W sobotę:   Nabożeństwo do MB z Luján i msza w intencji chorych (zwłaszcza na choroby nowotworowe) oraz ich rodzin o 9:30.

                        Również o 9:30 zbiórka ministrantów.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

Wspólna msza imieninowa ks. Proboszcza, ks. Łukasza i ks. Michała o 9:30.

Próba scholii dziecięcej także o 9:30 w sali kolumnowej.

O 19:00 koncert organowy w wykonaniu p. Jakuba Garbacza z Łodzi.

 

Wszystkich studentów zapraszamy do współtworzenia powstającego w naszej parafii duszpasterstwa akademickiego. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 10 października o 20:00 w sali kolumnowej. Zapraszają ks. Paweł i ks. Michał.

 

OGŁOSZENIE I APEL OD POLICJI:

Policja ostrzega przed wyłudzeniami pieniędzy – zwłaszcza od osób starszych i nadmiernie ufnych – tzw. metodą na „na policjanta/prokuratora/itp.” Oszuści dzwonią, podając się za funkcjonariusza policji, prokuratury lub innej instytucji zaufania społecznego, i proszą o pomoc w rzekomej „tajnej akcji” pochwycenia oszustów. W tym celu nieświadoma niczego ofiara ma wypłacić pieniądze z banku (lub wziąć je z domu) i przekazać „znajomemu” dzwoniącego, co ma posłużyć do „zastawienia pułapki” na oszustów. Oczywiście obiecywany jest natychmiastowy zwrot pieniędzy zaraz po zakończonej „akcji”. Nic takiego nie następuje, a prawdziwi oszuści znikają bez śladu – nieraz z oszczędnościami całego życia oszukanych osób. Policja, prokuratura, ani żaden inny urząd NIGDY NIE DZIAŁA W TEN SPOSÓB. Nieraz oszuści próbują zastraszyć rzekomą karą za odmowę współpracy. Często znają imiona i nazwiska osób, do których dzwonią. POD ŻADNYM POZOREM NIE NALEŻY PODEJMOWAĆ Z NIMI JAKIEJKOLWIEK WSPÓŁPRACY, a najlepiej od razu się rozłączyć. O każdej takiej próbie oszustwa warto poinformować policję. Oszuści nadal korzystają też z tzw. metody „na wnuczka”, dzwoniąc i prosząc o przekazanie pieniędzy potrzebnych rzekomo naszym bliskim, którzy mieli zostać poszkodowani lub znaleźć się w jakichś opałach. Mimo zrozumiałych emocji również w takich sytuacjach NIE WOLNO podejmować współpracy z dzwoniącymi. Należy bezzwłocznie skontaktować się z rodziną i policją.

 

Błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...