loading...
Czwartek tygodnia Wielkiego Postu | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła | czytania na dziś >>

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 9/10/2022

DZIŚ: tzw. niedziela św. Franciszka, obchodzona w tym roku pod hasłem Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia. Ma nas ona zachęcić do odkrywania radości z dzielenia się i wzajemnego obdarowywania w myśl słów Jezusa, że “więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”.

O 9:30 wspólna msza imieninowa ks. Proboszcza, ks. Łukasza i ks. Michała.

Również o 9:30 próba scholii dziecięcej w sali kolumnowej.

O 19:00 koncert organowy w wykonaniu p. Jakuba Garbacza z Łodzi.

 

PAŹDZIERNIKOWE NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: w dni powszednie o 18:30; w niedziele o 17:00. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17:00.

 

W PONIEDZIAŁEK ks. Paweł i ks. Michał zapraszają wszystkich studentów oraz młodzież w wieku akademickim na pierwsze spotkanie powstającego przy naszej parafii duszpasterstwa akademickiego. Spotkanie o 20:00 w sali kolumnowej naprzeciwko bocznego wejścia do kościoła.

 

WE WTOREK spotkanie Liturgicznej Służby Dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej o 19:30.

 

W ŚRODĘ Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólnotową Eucharystię o 20:00 w kościele, a po niej na krótkie spotkanie integracyjne przy herbacie.

 

W CZWARTEK: Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika, oraz wspomnienie św. Edwarda, króla i wyznawcy. To także imieniny ks. Proboszcza. Otoczmy go tego dnia naszą szczególną pamięcią w modlitwie.

Ostatnie w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie w czwartek o 18:30 – połączone z parafialnym różańcem dla dorosłych. Po nabożeństwie różańcowym, łącząc się duchowo z fatimskim sanktuarium, przejdziemy procesją wokół kościołaZachęcamy wszystkich (a zwłaszcza członków wspólnoty Żywego Różańca) do przyniesienia ze sobą świec.

Ze względu na procesję msza o św. Józefie o g. 19:00  rozpocznie się z pewnym opóźnieniem. Po mszy  w sali kolumnowej spotkanie biblijne Bractwa św. Józefa, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn.

 

W SOBOTĘ: Wspomnienie św. Teresy z Avila, reformatorki karmelu i doktora Kościoła.

O 9:30 zbiórka ministrantów.

 

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ przypada 44. rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Będziemy więc obchodzić tzw. niedzielę papieską. Z tej okazji przeprowadzona zostanie tradycyjna już zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą edukację i rozwój talentów młodych ludzi.

 

Msza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii i ich rodzin w przyszłą niedzielę o 16:00.

 

Od przyszłej niedzieli będziemy zbierać już tradycyjne „wypominki”. W niedzielę będzie je można złożyć u księdza przy wyjściu z kościoła. W tygodniu „wypominki” przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na tegoroczne „wypominki”: roczne (msza odprawiana w intencji zmarłych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca), listopadowe (msza odprawiana za zmarłych przez cały listopad o 18:00) i jednorazowe (w intencji tych zmarłych będziemy modlić się na procesjach wspominkowych 1 i 2 listopada).

 

Zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zachęcamy do kontaktu z ks. Pawłem.

 

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na cykl debat pt. „Radość i nadzieja – spojrzenie na Sobór Watykański II z okazji 60. rocznicy jego inauguracji”. Pierwsza debata odbędzie się 13 października o 18:00. Wykład wprowadzający „Czy sobór był potrzebny” wygłosi ks. dr hab. Robert Skrzypczak. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...