loading...
Czwartek tygodnia Wielkiego Postu | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła | czytania na dziś >>

XXX Niedziela Zwykła | 29/10/2023

Nabożeństwo różańcowe dziś o 17:00, a w poniedziałek i wtorek o 18:30. W poniedziałek zapraszamy zwłaszcza dzieci, które uczestniczyły w różańcu przez cały październik.

Ze stolika pod chórem można jeszcze wziąć formularze na tegoroczne wypominki. Wypominki przyjmujemy dziś po każdej Mszy pod chórem, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

 

Jutro, w poniedziałek: Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego o 20:30 w kościele. Najpierw wspólna Msza, a po niej spotkanie na plebanii.

We wtorek zapraszamy na wspólną modlitwę w Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych – o 20:00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie przechowujemy relikwie świętych zgromadzone w naszym kościele.

W środę: uroczystość Wszystkich Świętych. Msze według porządku niedzielnego. O 18:00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych, a po niej uroczysta procesja żałobna po kościele, podczas której będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

W czwartek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o 7:00, 8:00, 9:30, 18:00 i 19:00. Mszę o 19:00 sprawować będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych, a po niej zapraszamy na procesję żałobną z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. To także pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych rozpocznie się po Mszy o 9:30, a zakończy tuż przed pierwszą Mszą wieczorną.

Msze za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych przez cały miesiąc – w niedziele o 18:00 (w niedziele wypominki odczytywać będziemy na kwadrans przed Mszą), a w tygodniu o 19:00.

 

W piątek: Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 8:00 i 18:00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano podczas Mszy, popołudniu od 17:30.

W sobotę: Msza o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o 8:00. Zbiórki ministranckie od 9:30.

 

W przyszłą niedzielę o 19:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu prof. Wiktora Zygmunta Łyjaka.

 

Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych:

  1. Za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę (choćby w myśli) za zmarłych każdego dnia między 1 a 8 listopada.
  2. Za pobożne nawiedzenie kościoła (lub kaplicy) od południa 1 listopada do północy 2 listopada i odmówienie tam (na głos, a przynajmniej poruszając wargami) modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Aby uzyskać odpust zupełny trzeba być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego; przyjąć Komunię Świętą w intencji uzyskania odpustu; pomodlić się w intencjach papieskich modlitwami Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo lub inną modlitwą. Po jednej spowiedzi, jeśli pozostajemy w stanie łaski uświęcającej, można uzyskać odpust zupełny wielokrotnie, ale za każdym razem trzeba przyjąć Komunię i pomodlić się w intencjach papieskich i wykonać czynność związaną z udzieleniem odpustu – w tym wypadku nawiedzić cmentarz (w dniach 1-8 listopada) lub kościół/kaplicę (od południa 1 do północy 2 listopada). Odbyć spowiedź i przyjąć Komunię z intencją uzyskania odpustu można jednak nawet na wiele dni przed wykonaniem czynności, z którą związane jest jego udzielenie Może to więc być także dzisiejsza Komunia. Odpust zupełny można uzyskać tylko raz dziennie.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...