loading...
Wtorek IV tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś >>

XXXI Niedziela Zwykła, 30/10/2022

Ministranci i lektorzy pod opieką ks. Pawła przy wyjściu z kościoła rozprowadzają znicze. Dochód przeznaczony jest na wsparcie tzw. funduszu ministranckiego, czyli różnorodnych potrzeb związanych z formacją ministrantów i lektorów.

Wypominki przyjmujemy pod chórem. Jutro i w następnych dniach w zakrystii.

Ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe: dziś o 17:00 i jutro o 18:30.

Kancelaria parafialna w poniedziałek czynna będzie jedynie rano (9:30-10:30), we wtorek i środę będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się do zakrystii.

W poniedziałek o 20:00 wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Czuwanie współprowadzić będą studenci z duszpasterstwa akademickiego.

We wtorek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze według porządku niedzielnego. O 18:00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych, a po mszy procesja żałobna po kościele, podczas której odczytamy imiona zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

W środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte o 7:00, 8:00, 9:30, 18:00 i 19:00. O 19:00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych, a po niej procesja żałobna z odczytaniem imion zmarłych.

Odpust zupełny dla zmarłych przebywających w czyśćcu można uzyskać: Codziennie od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się tam (choćby w myślach) za zmarłych; 2 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam (na głos) modlitw Ojcze nasz i Wierzę. Każdy będący w stanie łaski uświęcającej wierny może raz dziennie uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego, jeśli spełni wyżej wspomniane uczynki oraz zwykłe warunki uzyskania odpustu zupełnego. To znaczy: Nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego; przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach Ojca Świętego modlitwami Ojcze nasz i Zdrowaś lub inną modlitwą. Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów (jeśli pozostajemy w stanie łaski uświęcającej), ale za każdym razem trzeba przyjąć Komunię i pomodlić się w papieskich intencjach, przy czym odbyć spowiedź, przyjąć Komunię i pomodlić się w intencjach papieskich „na poczet” odpustu można na wiele dni przed wykonaniem czynności, z którą związane jest jego udzielenie.

Msze za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych odprawiane będą przez cały listopad: w dni powszednie o 19:00; w niedziele i uroczystości o 18:00. Codziennie przy tej okazji będziemy wyczytywać część imion i nazwisk zmarłych poleconych w tej formie modlitwy wypominkowej – w tygodniu podczas mszy, a w niedziele na kwadrans przed mszą.

3 listopada – pierwszy czwartek miesiąca. Całodzienna adoracja w intencji powołań zakonnych i kapłańskich rozpocznie się po mszy o 8:00 i potrwa do mszy wieczornej.

Msza o św. Józefie w czwartek o 19:00Po mszy spotkanie biblijne Bractwa św. Józefa, na które do sali kolumnowej zapraszamy wszystkich mężczyzn.

Bractwo św. Józefa podjęło inicjatywę „duchowej adopcji” małżeństw w kryzysie. Zapisane na kartkach imiona (bez nazwisk) par małżeńskich można pozostawiać u stóp figury św. Józefa. Bracia chcą wesprzeć małżonków modlitwą i postem podejmowanym w ich intencji.

4 listopada – wsp. św. Karola Boromeusza i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas mszy świętych, a popołudniu od 17:30. Przypominamy, że istotą nabożeństwa pierwszopiątkowego jest przyjęcie Komunii w intencji wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i innych.

5 listopada – pierwsza sobota miesiąca. Msza o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo wynagradzające o 8:00.

Zbiórki ministranckie, jak w każdą sobotę – od 9:30 według stopni.

W przyszłą niedzielę, 6 listopada: Msza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii i ich rodzin o 16:00; nabożeństwo różańcowe o 17:00, a po nim spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w sali kolumnowej. Wymiana tajemnic różańcowych po każdej mszy w kiosku parafialnym.

W tymże kiosku parafialnym w każdą niedzielę można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a także książki religijne, do czego serdecznie zachęcamy.

 

Podróżującym życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów,

a wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...