loading...
Wtorek IV tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś >>

XXXII Niedziela Zwykła, 6/11/2022

Dziś: Msza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii i ich rodzin o 16:00; nabożeństwo różańcowe o 17:00, po nim spotkanie wspól-noty Żywego Różańca w sali kolumnowej. Wymiana tajemnic różańcowych po każdej mszy w kiosku parafialnym.

Do wtorku, 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla cierpiących w czyśćcu za pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się tam za zmarłych; pod zwykłymi warunkami – więcej wiadomości na plakatach w kruchcie oraz w zeszłotygodniowych ogłoszeniach na stronie internetowej parafii.

Msze za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych: w dni powszednie o 19:00; w niedziele i uroczystości o 18:00. Codziennie odczytujemy część imion i nazwisk zmarłych – w tygodniu podczas mszy, w niedziele na kwadrans przed mszą.

 

We wtorek, 8 listopada: spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i Służby Liturgicznej Dorosłych o 19:00.

W środę, 9 listopada: święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej, katedry Miasta i świata.

W czwartek, 10 listopada: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża. Msza za zmarłych o 19:00 będzie koncelebrowana – można więc zgłaszać intencje za przyczyną św. Józefa. Po mszy adoracja z rozważaniem, na którą zapraszamy zwłaszcza mężczyzn.

W piątek, 11 listopada: wspomnienie św. Marcina z Tours i Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. O 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej uroczysta msza za Ojczyznę z udziałem władz państwowych, a o 17:00 koncert „Requiem dla świata”. W naszym kościele msza za Ojczyznę o 18:00.

Na ten dzień nasz arcybiskup, ks. Kazimierz kard. Nycz udziela wszystkim przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zalecając by w zamian pomodlili się dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego.

W sobotę, 12 listopada: wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza. O 9:30 nabożeństwo do Matki Bożej z Luján i msza w intencji chorych na choroby onkologiczne i ich rodzin. Intencje można składać w zakrystii i w kancelarii.

W tę sobotę w Mauzoleum w Świątyni Opatrzności zostaną złożone doczesne szczątki trzech Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na uchodź-ctwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrow-skiego. Uroczystości rozpoczną się o 14:45, a o 16:30 w hołdzie chowanym zabrzmią dzwony wszystkich warszawskich kościołów.

W przyszłą niedzielę, 6 listopada: próba scholii dziecięcej o 9:30 w sali kolumnowej.

Przez całą przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będzie zespół muzyczny „Lubczyk” z Krzemieńca na Ukrainie, zapewniając oprawę muzyczną na wszystkich mszach świętych. Po mszach członkowie zespołu będą kwestować na zakup sprzętu medycznego dla obrońców Ukrainy. Z wdzięcznością przyjmą także kule ortopedyczne, wózki inwalidzkie i inny sprzęt medyczny. Jeśli więc dysponujemy takim sprzętem w dobrym stanie, a nie jest nam on obecnie potrzebny, można go przy tej okazji przekazać w dobre ręce.

14 listopada, czyli w następny poniedziałek o 19:00 msza i spotkanie modlitewne prowadzone przez o. Józefa Witkę OFM.

W niedzielę 20 listopada, po mszy o 18:00 koncert organowy w wykonaniu Ireny Chřibkovéj, głównej organistki i dyrygentki chóru w bazylice św. Jaku-ba na Starym Mieście w Pradze.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...