loading...
XXV Niedziela okresu zwykłego | czytania na dziś >>

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

Wspólnota „Płomień Ducha” przy naszej parafii powstała po rekolekcjach wielkopostnych 2010 r. prowadzonych przez Zespół Ewangelizacyjny Mocnych w Duchu i O. Remigiusza Recława. 
Pierwszym duszpasterzem Wspólnoty był Ks. Sergiusz Dębecki, a od września 2011 r. opiekuje się nami Ks. Michał Chutkowski.

Członkami Wspólnoty są osoby starsze i młodsze, małżeństwa i osoby samotne, zdrowi i chorzy… Ta różnorodność jest naszą siłą, ponieważ uczy nas otwierać się w Duchu Miłości na inność i na drugiego człowieka – aby spotkać w nim Chrystusa. Wszystkich nas łączy głód modlitwy i gorąca wiara, że Jezus Chrystus jest w naszym życiu, tu i teraz, obecny jako nasz Pan i Zbawiciel. 

Spotkania modlitewne trwają przeważnie około półtorej godziny. Stałe elementy tych spotkań to: zaproszenie Ducha Św., rozważanie Słowa Bożego oraz modlitwa uwielbienia, dziękczynienia czy prośby. Na spotkaniach często jest również czas i miejsce na modlitwę śpiewem, modlitwę wstawienniczą (indywidualną lub wspólnotową, za poszczególnych członków wspólnoty lub w szczególnej intencji), konferencje formacyjne, a także – na osobiste świadectwo wiary i życia w Duchu Świętym. Raz w miesiącu (zwykle w drugą środę miesiąca) odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś w każdą trzecią środę miesiąca przeżywamy zwykle wspólnotową Mszę Św. z Wieczorem Uwielbienia.

W czasie modlitwy ujawniają się charyzmaty – dary nadzwyczajne, którymi Duch Święty obdarza chrześcijan powołując ich do budowania wspólnoty Kościoła na chwałę Boga. Odpowiadając na Boże wezwanie idziemy w życie z Dobrą Nowiną, podejmując posługi zgodne z otrzymanymi talentami i powołaniem Bożym.

Charyzmatem Wspólnoty Płomień Ducha jest Ewangelizacja, którą realizujemy w trzech zasadniczych nurtach:
1)    śpiew, taniec, muzyka,
2)    modlitwa osobista, wspólnotowa, wstawiennicza, za kapłanów,
3)    otwarcie na bliźniego i niesienie innym Dobrej Nowiny. 

Jeśli chciałbyś wesprzeć nas w modlitwie, podzielić się świadectwem swej wiary, bądź jeśli szukasz własnej drogi i chciałbyś doświadczyć Bożej Miłości w swym życiu – przyjdź na spotkanie modlitewne!

Spotkania Modlitewne Wspólnoty Płomień Ducha:
 

Środa, godz. 19.40
Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej w kościele Ofiarowania Pańskiego
ul. Stryjeńskich 21, Warszawa-NatolinStrona internetowa Wspólnoty:
www.plomienducha.org

Więcej informacji nt. Wspólnoty oraz naszych spotkań modlitewnych możesz uzyskać pisząc na adres: wspolnota@plomienducha.orgWięcej informacji o Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej znajdziesz tutaj: 
www.odnowa.org.pl
www.odnowa.jezuici.pl

 

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...