loading...
Sobota VI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi | czytania na dziś >>

IV Niedziela Wielkanocna - 29 kwietnia 2007r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary i składki na elewację kościoła. Dziękujemy za wpłaty indywidualne i na konto oraz mieszkańcom bloku Na Uboczu 8.

2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza dziękując Bogu za liczne i dobre powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego módlmy się o dobre i liczne powołania z naszej parafii.

3. Dziś gościmy w naszej parafii siostry Katarzynki. Po mszach świętych będą zbierać ofiary na budowę domu dla dziewcząt.

4. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 13 maja na mszy św. o godz. 9.30, rocznica I Komunii św. na mszy św. o godz. 11.00 tego samego dnia.

5. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.30; w niedzielę i święta o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę, 6 maja, będziemy gościć w naszej parafii ks. dr Mariusza Bernysia. Ks. Mariusz jest kapłanem Archidiecezji Warszawskiej. W latach osiemdziesiątych ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie studiował teologię w Warszawie i Paryżu. Jest autorem pracy doktorskiej : „Miłosierdzie jako najwyższy przymiot Boga w pismach św. Faustyny”. Ks. Mariusz jest poetą i właśnie wydał drugi tomik swojej poezji „Tylko Miłosierdzie czyli portret mężczyzny”, który będzie można nabyć, wraz z dedykacją autora w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. (Cena 10 zł).

7. W niedzielę 27 maja o godz. 10.00 w bazylice św. Jana Chrzciciele na Starym Mieście dwaj nasi diakoni Maciej Zieliński i Maciej Raczyński-Rożek przyjmą z rąk ks. arcybiskupa Kazimierza Nycza święcenia prezbiteratu. Polecamy modlitwie kandydatów i zapraszamy na uroczystość święceń.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek wspomnienie św. Józefa;
w środę św. Atanazego;
w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego, w czwartek wspomnienie św. Floriana.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30 i podczas każdej mszy świętej. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.oo, 17.oo – dla dzieci i o godz. 18.oo.

10. Caritas parafialna organizuje pielgrzymkę w Bieszczady i na Pogórze Przemyskie śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego w terminie 18 – 20 maj. Caritas rozpoczyna zapisy na kolonie, wczasy dla seniorów i matek z małymi dziećmi. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w kruchcie, przy wyjściu z kościoła.

11. W dniach 2-3 czerwca odbędzie się czuwanie młodzieży w Lednicy. Chętni na wyjazd proszeni są o zgłaszanie się do ks. Roberta.

12. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 2 czerwca o godz. 11.00.

13. Polecamy miesięczniki i tygodniki prasy katolickiej, które można nabywać pod chórem.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...