Szanowni Państwo

Dobiega koniec pracowitego okresu przygotowań dzieci do uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej.  Serdecznie dziękuję za miłą współpracę i umożliwienie przeprowadzenia prób w tak życzliwej atmosferze.">
loading...
Poniedziałek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Aniołów Stróżów | czytania na dziś >>

Pierwsza Komunia Święta - 20 maja 2007r.

Szanowni Państwo

Dobiega koniec pracowitego okresu przygotowań dzieci do uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej.  Serdecznie dziękuję za miłą współpracę i umożliwienie przeprowadzenia prób w tak życzliwej atmosferze.

Jutro, 11 maja spotkamy się w Kościele, aby skorzystać z łaski przebaczenia wszystkich grzechów w Sakramencie Pojednania. Kapłani będą czekać na dzieci, rodziców, rodzeństwo, rodziców chrzestnych od godziny 16.30 do 18.00. Bardzo proszę pomóc dziecku zrobić w domu rachunek sumienia i  przygotować je do pojednania z Bogiem. Pięknym gestem będzie pojednanie w rodzinie i wzajemne przebaczenie. Dzień pierwszej spowiedzi powinien być małym świętem w rodzinie, dlatego proszę o podkreślenie ważności sakramentu przez ładny strój, drobny upominek, małe słodkie „co nieco”. Niech pierwsze spotkanie z Miłosiernym Ojcem stanie się dla dziecka niezapomnianym przeżyciem.


W niedzielę, w Uroczystość Pierwszej Komunii Św., radośni, pojednani z Panem zbieramy się przed kościołem o godz. 9.15. Rodziców proszę, by byli obok dziecka, aby w stosownym czasie udzielić błogosławieństwa. Należy nakreślić krzyżyk na czole i powiedzieć słowa np. „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą i niech Cię obdarzy swą łaską” (Lb 6, 24 – 25). Można posłużyć się innym tekstem, np. „ Niech ci Bóg błogosławi, niech cię zachowa od złego, niech cię prowadzi i niech cię strzeże, abyś wzrastał w łasce u Boga i u ludzi. Niech Maryja ma cię w swojej opiece, abyś był radością Kościoła i Ojczyzny. I ja ci błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.    
Po Mszy św. każde dziecko otrzyma mały chlebek, aby od modlitwy i podzielenia się chlebem powszednim z rodziną i gośćmi rozpocząć wspólny czas radości z okazji Komunii dziecka. Można wykorzystać tekst modlitwy, którą załączam:

MODLITWA PRZED DZIELENIEM SIĘ CHLEBEM
Pobłogosław, Panie Boże, nas i te dary, które z Twojej dobroci spożywać będziemy.
Błogosław naszej córce/synowi, która dziś przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Niech będzie radością naszej rodziny, niech będzie radością Kościoła i naszej Ojczyzny.
Błogosław naszym Gościom, którzy z tej okazji są w naszym domu. Ty, Boże, znasz potrzeby każdego z nich.
Pamiętamy o biednych, chorych, samotnych, głodnych i bezdomnych – naucz nas, Panie, chlebem i dobrocią dzielić się z innymi. Tym, którzy odeszli z naszej rodziny, daj, Panie, udział w uczcie Twojego Królestwa.
Panie, spraw, abyśmy stawali się lepszymi każdego dnia.
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje... .

Przyszły tydzień jest dla Państwa dzieci białym tygodniem, w czasie którego będą pogłębiały więź z Panem Jezusem. Swoją obecnością dzieci wyrażają radość i wdzięczność z tego powodu, że mogą już w pełni uczestniczyć we Mszy św. Będziemy spotykali się każdego dnia o godz. 18.00.

Poniedziałek (14.05) - dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu św. Proszę przynieść świece chrzcielne, koniecznie z osłonką.
Wtorek (15.05) - zrobimy wspólne pamiątkowe zdjęcia klasowe.
Środa (16.05) - dzień poświęcony misjom. Zachęcamy dzieci, aby potrafiły dzielić się swoją radością z dziećmi całego świata, a wyrazem troski będzie dar materialny, które dziecko przeznaczy na potrzeby rówieśników z krajów misyjnych.
Czwartek (17.05) - dzieci przynoszą swój dar na potrzeby misji i otrzymają pamiątkowy obrazek.
Piątek (18.05) - poświęcenie pamiątek religijnych, które dzieci otrzymały z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w duchowym przygotowaniu Państwa dziecka do przyjęcia Jezusa w Komunii Św. Drodzy Rodzice, dbajcie o dalszy wzrost w wierze Państwa dziecka. Nie zapominajcie o wspólnej modlitwie i niedzielnej Mszy Św. Niech każda rodzina stanie się kościołem domowym, w którym dziecko będzie uczyło się miłości do Boga i ludzi. Z całego serca życzę wielu łask Bożych i owocnego wychowywania w wierze. Szczęść Boże
                       
                        Barbara Dmowska
                        katechetka

FOTOREPORTAŻ Z UROCZYSTOŚCI:

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...