III Niedziela Wielkiego Postu| 08/03/2026
III Niedziela Wielkiego Postu | 08/03/2026
Dzisiaj: O 16:00 Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
W poniedziałek:
We wtorek: Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o 19:45 w kościele. Duszpasterstwo Akademickie Żeńcy zaprasza na spotkanie o 20:30 na plebanii.
W środę: Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie o 19:45. W Bazylice Świętego Krzyża odbędzie się Msza Święta z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystość jest związana z obchodami 400-lecia istnienia parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich wiernych naszej Archidiecezji.
W czwartek: Spotkanie Akademii Trzeba Siać dla dzieci do klasy 6 o godz. 18:00, a Trzeba Siać dla dzieci i młodzieży od klasy 7 o 19:00. Próba chóru o 19:00 na plebanii. Spotkanie Bractwa Św. Józefa po Mszy o 19:00 na plebanii.
W piątek: Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 17:00 dla dzieci; po Mszy o 18:00 dla dorosłych oraz o 20:00 Droga Krzyżowa „na spokojnie” – dedykowana przede wszystkim młodzieży i późno kończącym pracę.
W sobotę: Nabożeństwo do Matki Bożej z Lujan i Msza w intencji chorych na nowotwory i ich rodzin o 9:30. Intencje można składać w zakrystii i w kancelarii. Zbiórki ministranckie od 9:30.
W przyszłą niedzielę: Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu naszego chóru Cantate Domino połączonego z recytacjami aktora filmowo-teatralnego p. Przemysława Predygiera o godzinie 19. Będzie to okazja do zadumy i refleksji nad przeżywaniem Wielkiego Postu.
W środę 18 marca zapraszamy na spotkanie Grupy Trzeba Siać Senior o godzinie 10:00.
Parafialny Zespół Caritas zachęca do przynoszenia żywności oraz środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii i składanie ich pod obrazem Jezusa Miłosiernego.
W siedzibie Caritas wolontariusze rozprowadzają wielkanocne świece. Zebrane fundusze trafią do najuboższych rodzin, chorych i samotnych pomagając im godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
Miło nam ogłosić, że organizujemy dwie pielgrzymki parafialne. Pierwsza na Litwę ze zwiedzaniem m.in. Wilna, Troków i Kłajpedy odbędzie się w terminie 13-18 kwietnia. Cena wynosi 2570 PLN + 80 EUR. Druga do Meksyku, gdzie m.in. odwiedzimy Guadalupe w dniu miejscowego odpustu. Odbędzie się w terminie 4-16 grudnia, koszt to 13 480 PLN + 100 USD. Zachęcamy do zapoznania się z programem w zakrystii.
Wszystkim parafianom i gościom ży
czymy dobrego tygodnia.