loading...
Czwartek tygodnia Wielkiego Postu | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła | czytania na dziś >>

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19/03/2023

DZISIAJ:

Gościmy dziś siostry felicjanki, które w ramach ogłoszeń powiedzą kilka słów o założonym i prowadzonym przez siebie hospicjum, a po mszach będą kwestować na jego utrzymanie.

 

Msza dla dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii i ich rodzin o 16:00.

 

O 17:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną.

 

Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Agnieszki Gertner-Polak i Michała Markuszewskiego, prowadzony przez Grzegorza Polaka, odbędzie się w naszym kościele dziś o 19:00. Zapraszamy serdecznie!

 

W TYGODNIU:

W poniedziałek uroczystość św. Józefa. Tego dnia nasza świątynia jest również wielkopostnym kościołem stacyjnym dla Warszawy. Msze św. poranne o 7:00 i 8:00 – Msza Św. w intencji pokoju na Ukrainie; po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu na głównym ołtarzu i całodzienna adoracja. O 12:00 Anioł Pański i różaniec. O 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. O 17:30 odśpiewamy Gorzkie Żale. Msze wieczorne o 18:00, 19:00 i o 20:00. Na zakończenie mszy o 20:00 członkowie Bractwa św. Józefa z racji uroczystości patronalnej złożą kwiaty pod figurą świętego i odczytają akt zawierzenia św. Józefowi. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

W środę msza z nabożeństwem do św. Rity i obrzędem poświęcenia róż o 19:00. Intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Bezpośrednio po mszy Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną modlitwę uwielbienia, podczas której będzie można także skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą.

 

W czwartek o 19:00 – jak co tydzień – msza z nabożeństwem do św. Józefa, na którą również można zgłaszać intencje w zakrystii i kancelarii. Po mszy Bractwo św. Józefa zaprasza – zwłaszcza mężczyzn – na prowadzoną półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o 17:00 dla dzieci, o 18:30 dla dorosłych; o 20:00 dla młodzieży i późno wracających z pracy.

 

Ks. Łukasz zaprasza młodzież klas licealnych na wspólną modlitwę i rozmowy o sprawach wiary. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o 19:00 w sali kolumnowej. Prosimy rodziców i dziadków o przekazanie tego zaproszenia szczególnie młodzieży niechodzącej do kościoła. Niech to będą spotkania dla młodych poszukujących prawdy w swoim życiu.

 

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia od 9:30 odbywają się zbiórki ministranckie. Obecnie spotkania poświęcone są przygotowaniu do Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich chłopców i młodzieńców chętnych do służby ministranckiej i przeżycia Świąt Wielkanocnych w gronie Służby Liturgicznej.

 

Parafialna Caritas prosi o składanie jałmużny wielkopostnej w postaci artykułów spożywczych, środków higieny osobistej i chemii gospodarczej do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Z darów tych zostaną przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących.

 

W siedzibie Caritas w baraczku można nabywać świece na stół wielkanocny.

Zachęcamy do przekazywania na potrzeby parafialnej Caritas 1,5% podatku za 2022 rok. Informacja z numerem konta znajduje się na tablicy w kruchcie i na stronie parafialnej. 1,5% podatku na drukach PIT OP mogą przekazać także emeryci, od których w zeszłym roku pobierany był podatek. Druki te dostępne są w siedzibie Caritas w baraczku.

 

Kino Mundek zaprasza na projekcję filmu o św. Józefie p.t. „Opiekun” we wtorek 28 marca o 19:30 w Multikinie Ursynów. Bilety po 16 zł do nabycia  w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki dla dorosłych głosić będzie ks. prof. Waldemar Cisło, a dla dzieci ks. Jakub Pytlakowski. Dokładny program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Będzie można znaleźć go na stronie parafialnej i na plakatach na drzwiach kościoła.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...