loading...
Poniedziałek XI tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela | czytania na dziś >>

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 4 czerwca 2017r.

 1. Obchodzimy dziś niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres komunii wielkanocnej. Zapraszamy do przystąpienia do sakramentu pokuty wszystkich, którzy jeszcze nie tego nie uczynili. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
 2. Przeżywamy dziś rocznicę konsekracji Pasterza Archidiecezji księdza Kardynała Metropolity.
 3. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 12.30 swoją Mszę prymicyjną odprawi ks. Michał Lubowicki. Księdza Neoprezbitera powierzamy naszym modlitwom.
 4. Obchodzimy dzisiaj jubileuszowe X Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. Procesja dziękczynna z relikwiami bata Alberta wyruszy z Pl. J. Piłsudskiego o godz. 8.00. następnie o godz. 10.45 z kościoła Św. Antoniego Marii Zakari wyruszy uroczysta procesja z udziałem Episkopatu i kapituł, a o godz. 12.00 przed świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Dziękczynna.
 5. Dzisiaj ofiary zebrane do puszek zostaną przekazane na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 6. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic różańcowych.
 7. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odprawiamy: w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.00.
 8. Zachęcamy do nabycia książki Joanny Bątkiewicz-Brożek „Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo Życie i cuda”. Książkę możemy w naszym kiosku.
 9. W niedzielę 11 czerwca odbędzie się nasz parafialny festyn. Uprzejmie prosimy parafian o pomoc w zbiórce fantów na loterię. Fanty możemy przynosić do siedziby Caritas podczas dyżuru zespołu, lub pozostawić w kiosku parafialnym w niedzielę. Jedną z atrakcji tegorocznego festynu będzie także Ewangeliczna gra terenowa. Zachęcamy do udziału w tej zabawie. Zapisy zbieramy w zakrystii po każdej Mszy św. Liczba miejsc ograniczona.
 10. Władze dzielnicy Warszawa – Ursynów zapraszają na Dni Ursynowa, które odbędą się dniach 9-11 czerwca pod Kopą Cwila. W programie  koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. Szczegóły na stronie internetowej ursynow.pl  
 11. We wtorek 13 czerwca o godz. 19.00 zostanie odprawiona msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Mszy św. przewodniczyć będzie J.E. Kazimierz Kardynał Nycz. Zapraszamy
 12. Kalendarz liturgiczny:
 • 5 czerwca w poniedziałek– święto N.M.P. Matki Kościoła
 • 8 czerwca w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • 9 czerwca w piątek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.
 • 10 czerwca w sobotę - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
 2. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...