loading...
Piątek I tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś >>

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 18/06/2023

Dziś: obchodzimy dziś parafialne święto ku czci Matki Bożej z Luján. Jej wizerunek, podarowany naszej parafii przez J.E. Józefa kard. Glempa towarzyszy nam już od ponad 25 lat. Na wszystkich Mszach homilie głosi dziś o. Bernardo Ibarra, z pochodzenia Argentyńczyk, należący do Instytutu Słowa Wcielonego – zgromadzenia, którego szczególną patronką jest Pani z Luján. O 12:30 uroczysta suma, którą zakończy procesja maryjna wokół kościoła. Po niej zapraszamy wszystkich na obiad w ogrodzie parafialnym.

O 17:00 nabożeństwo czerwcowe.

Dziś o 19:00 na placu Zamkowym w 40. rocznicę obecności papieża Jana Pawła II w Warszawie odbędzie się koncert „Miastu i Światu" - muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania papieża.

Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym, podczas mającej miejsce w toruńskiej katedrze uroczystości, ksiądz proboszcz przedstawił i wprowadził do Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie pięcioro naszych parafian: państwa Hannę Zbrzeźną-Cąkałę i Piotra Cąkałę; państwa Aldonę i Mariusza Muszyńskich oraz p. Mariusza Owczarka. Nowoprzyjętym do Zakonu damom i kawalerom serdecznie gratulujemy!

Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 18:30.

Jutro, w poniedziałek spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego o 20:30 w sali kolumnowej.

We wtorek o 19:00 Msza i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie prowadzone przez o. Józefa Witko OFM. Także we wtorek o 19:30 Kino Mundek zaprasza do ursynowskiego Multikina na pokaz filmu „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Bilety po 16 PLN do nabycia  w zakrystii.

W środę: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, patrona młodzieży. O 13:00 Msza na zakończenie roku szkolnego, na którą serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii wraz z rodzinami, a także nauczycieli, pedagogów i pozostałych pracowników oświaty.

W czwartek: Msza z nabożeństwem do św. Rity i obrzędem poświęcenia róż o 19:00.

W sobotę: uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W godz. 9:30-13:00 Odnowa w Duchu Świętym będzie przeżywać w kościele dzień skupienia na zakończenie roku formacyjnego.

 

Przypominamy, że – jak co roku – od początku lipca do końca sierpnia w niedzielę nie będzie Mszy o 8:00, a kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki.

 

Informujemy (z nieskrywanym żalem), że w dniu 16 czerwca dwóch naszych księży odebrało podpisane przez Księdza Kardynała dekrety dotyczące zmiany miejsca posługi. Ks. Łukasz Lewandowski skierowany został do posługi Fidei Donum w Archidiecezji Chicago, a ks. Paweł Komar rozpocznie posługę w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Obu kapłanom serdecznie dziękujemy za ich obecność i zaangażowanie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowych drogach. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, o 12:30 będziemy sprawować Mszę dziękczynną za ich posługę w naszej parafii, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...