loading...
Sobota VI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi | czytania na dziś >>

XXVI Niedziela Zwykła, 25.09.2022

Dziś:   Wspomnienie bł. Ładysława z Gielniowa, patrona Warszawy.

108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – pamiętajmy w modlitwie zwłaszcza o tych wszystkich, którzy byli zmuszeni opuścić swoje domy z powodu wojny na Ukrainie.

W naszej wspólnocie gościmy dziś ks. Pawła Białowosa z parafii Makarowce na Białorusi, który głosi nam Słowo Boże i dzieli się doświadczeniem swojej pracy duszpasterskiej. Zachęcamy do wsparcia pracy ks. Pawła modlitwą i ofiarą.

 

We wtorek: Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą do sali kolumnowej we wtorek od 18:45. Modlitwa wstawiennicza to wspólna modlitwa ochrzczonych w myśl obietnicy Zbawiciela: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19n).

 

W środę: Wspomnienie św. Wacława, króla czeskiego, męczennika.

O 20:00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na katechezę formacyjną i adorację.

 

W czwartek: Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

O 19:30 w Multikinie projekcja filmu „Zobacz Anioła” – dokumentu o św. Michale i jego sanktuariach. Bilety w cenie 15 PLN do nabycia  w zakrystii.

To także dzień imienin ks. Michała. Solenizanta polecamy Waszej modlitwie. Wspólna Msza imieninowa ks. Proboszcza, ks. Łukasza i ks. Michała będzie miała miejsce w niedzielę 9 października o 9:30.

 

W piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

 

W sobotę:   Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki, doktora Kościoła.

Pierwsza sobota miesiąca. Msza o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8:00.

To także pierwszy dzień października. Nabożeństwo różańcowe o 18:30.

 

Październikowe nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 18:30; w niedziele o 17:00. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17:00.

W zakrystii w cenie 20 PLN można nabyć wydaną przez Tygodnik Katolicki „Niedziela” książkę z rozważaniami różańcowymi na cały tegoroczny październik, napisaną przez naszego wikariusza, ks. Michała. Rozważania nawiązują do czytań mszalnych i wspomnień świętych, obchodzonych w kolejne dni października, wiążąc w ten sposób modlitwę różańcową z liturgią. Serdecznie polecamy.

 

ks. Łukasz zaprasza młodzież od 8. klasy szkoły podstawowej wzwyż na przygotowanie do bierzmowania. Zapisy osobiście i mailowo.

 

Pierwsze spotkanie jesiennej edycji tzw. kursu małżeńskiego we wtorek 4 października o 19:45 w sali kolumnowej. Zainteresowanych, którzy jeszcze się nie zgłosili, prosimy o kontakt z ks. Michałem.

 

Zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie (1-6 sierpnia 2023 r.) zapraszamy na spotkanie w niedzielę 2 października po mszy o 18:00 w sali kolumnowej.

 

W przyszłą niedzielę:     

Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin o 16:00.

Wymiana tajemnic różańcowych dla członków wspólnoty Żywego Różańca po każdej mszy w kiosku parafialnym. Nabożeństwo różańcowe o 17:00, a po nim spotkanie wspólnoty.

Błogosławionego tygodnia!

Zapraszamy!!!

PARAFIA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

ul. Stryjeńskich 21, 02-791 Warszawa, tel/fax +48 (22) 648 58 00

Msze święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.00  8.00 (oprócz lipca i sierpnia) 9.30 11.00 12.30 18.00   20.00  

DNI POWSZEDNIE:

7.00  8.00  18.00  19.00
 

więcej informacji ...